Watain „Trident Wolf Eclipse”

Wydawca: Century Media Records

Jak chcą to potrafią – to pierwsza myśl, jaka zaświtała w moim zamroczonym alkoholem umyśle po pierwszym odsłuchu najnowszej płyty Watain. I co, zdziwieni?

Bo ja tak. Uważam przede wszystkim ten zespół jako dość mocno przeceniany, szczególnie biorąc pod uwagą takie słabe krążki, jakimi są „Lawless Darkness” czy „The Wild Hunt”. W ogóle nie rozumiem, nad czym te wszystkie spusty black metalowej braci. Tym większym zaskoczeniem jest dla mnie „Trident Wolf Eclipse”, bo na nim kapela nareszcie pokazała, że jednak umie w prosty i złowieszczy black metal. Erik z resztą pokazali, iż potrafią pisać riffy, które nie zanudzają słuchacza, a wywołują u niego przypływ nieopisanej agresji. O ile na poprzednich krążkach trafiały się dobre numery, jednak ginęły w odmętach nudy, o tyle na „Trident Wolf Eclipse” trudno mi wybrać jakiś jeden wybijający się ponad inne, ponieważ dostaliśmy bardzo dobrą, równą płytę. I bez znaczenia czy to są szybkie, agresywne strzały w rodzaju otwierającego całość „Nuclear Alchemy”, „Ultra (Pandemoniac)” czy „Towards the Sanctuary” czy wolniejsze i bardziej epickie jak zamykający „The Fire of Power” (mocno przy tym naznaczony twórczością Bathory) albo „ – we wszystkich czuć Diabła. Możliwe, że ten Diabeł jest dość mocno wyreżyserowany przez Watain, nie zmienia to jednak faktu, iż w końcu dobrze słucha mi się ich płyty. A nawet bardzo dobrze. Nie zanosi się też raczej, że zmienię zdanie po jakimś czasie dochodząc do przekonania, że jednak Watain dał dupy. Słucham tego albumu już od jakichś dwóch tygodni przynajmniej raz dziennie i nie widzę u siebie oznak znudzenia. Więc brawa dla nich.

No cóż, nie będzie to może i najlepszy black metalowy album 2018 roku, ale pewnie w kilku podsumowaniach pojawi się i zajmie dość wysoką pozycję. Ja ze swojej strony chwalę, bo wreszcie nagrali coś czego słucha się z zainteresowaniem i co emanuje odpowiednio złą energią.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Nuclear Alchemy
2. Sacred Damnation
3. Teufelsreich
4. Furor Diabolicus
5. A Throne Below
6. Ultra (Pandemoniac)
7. Towards the Sanctuary
8. The Fire of Power
Autor

11176 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *