Warfather „The Grey Eminence”

Warfather The Grey EminenceWydawca: Greyhaze Records

Przy okazji debiutanckiej płyty Warfather pomstowałem, że jak na taki skład to krążek wyszedł im raczej przeciętny. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że nawet zawyżyłem im ocenę za „Orchestrating the Apocaypse”.

Mija równy rok, a tu dostajemy nowy krążek od Steve’a Tuckera i spółki. Okładka nie zwiastuje niczego dobrego – jest równie (jeśli nie bardziej) kiczowata jak debiut. Z lekką dozą niepewności odpaliłem więc „The Grey Eminence” i co ja słyszę… czyżby było lepiej? No chyba tak. Jak dla mnie to Tucker poszedł po rozum do głowy i po prostu nagrał coś na wzór krążków Morbid Angel z czasów gdy był ich frontmanem. A ja lubię te płyty, więc od razu dwójka Warfather jakby bardziej mi pasowała. Co prawda brak tu geniuszu na wzór „Gateways to Annihilation”, ale i tak nie jest źle. Walcowate, typowo morbidowskie riffy, podobne brzmienie (szczęśliwie nie mamy tu tak bezdusznej produkcji jak na debiutanckim krążku), charakterystyczny wokal Steve’a – pewnie jakby obecnie Morbid Angel nagrał taki album to nie byłoby tragedii i każdy mówiłby „no, nie ma tragedii, jak na Morbidów jest przeciętnie i przewidywalnie, ale lepiej niż na wiadomo którym krążku”. I ja bym się podpisał pod tym zdaniem obiema rękami. Ale że to płyta Warfather prawdopodobnie nie dotrze do tak szerokiego grona odbiorców, a po drugie każdy pseudodziennikarzyna napisze w recenzji, że Tucker rżnie z wiadomo jakiej kapeli. I to też będzie prawda. Ale słucha się tego lepiej niż pierwszego albumu, więc już za to samo należy się wyższa ocena.

Do premiery jeszcze dwa miesiące, ale nie wiem czy zmienię zdanie co do oceny tego albumu – przerobiłem go już naprawdę dużo razy. I stwierdzam co następuje: jest lepszy od debiutu, bo bardziej wzorowany na Morbidach. Jak lubicie płyty od „D” do „H” to pewnie i „The Grey Eminence” się Wam spodoba.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Orders of the Horde
2. Headless Men Can No Longer Speak
3. Judgement, the Hammer
4. For Glory or Infamy
5. The Dawning Inquisition
6. Heedless Servant
7. Carnage of the Pious
8. Grey Eminence
9. Fair and Final Warning
Autor

12139 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *