Warfather „Orchestrating The Apocalypse”

warfather orchestrating1Wydawca: Greyhaze Records

Nawet jeśli nie zetknęliście się z nazwą Warfather – nie dziwcie się, bo niniejsza płyta będzie miała premierę dopiero za kilka dni. Ale z nazwiskiem Steve Tucker już raczej wszyscy powinni być zaznajomieni, co?

No właśnie, po odejściu z Morbid Angel nie zasypał gruchy w popiele i postanowił dłubać sobie na swoje własne konto. Powołał więc do życia Warfather, a pierwszym dowodem ich istnienia jest właśnie „Orchestrating the Apocalypse”. Jeśli zastanawiacie się, co też znajdzie się na tym albumie uprzedzę Was i powiem: death metal oczywiście. I oczywiście skojarzenia z Morbid Angel i krążkami, które zostały nagrane wraz ze Stevem są jak najbardziej na miejscu. Niestety, brakuje mi tutaj mocy i polotu rodem z „Gateways to Annihilation”. Więcej mamy tu odniesień do „Heretic”, która – umówmy się – nie jest jakimś zajebistym krążkiem. Mam trochę problem z Warfather, bo niby wszystko tutaj jest na miejscu, gra i cyka jak powinno, ale jakoś nie czuję, by ta muzyka do mnie mówiła, a co dopiero by skopała mi facjatę. „Orchestrating the Apocalypse” ponadto brzmi tak, jak nie lubię gdy brzmi death metalowy album – sucho, bez ducha, mechanicznie. Czyli tak jak brzmi Vader na swoich najgorszych krążkach („The Beast” mi się mocno kojarzy) albo Hate Eternal. To nie jest mój typ death metalu, jest to zbyt czyste, zbyt dopracowane by nieść prawdziwą śmierć, kojarzy się bardziej z batalią przeprowadzoną za pomocą plastikowych żołnierzyków. Podejrzewam, że wiele osób ze mną się nie zgodzi w ocenie debiutu Warfather – zapewne te osoby, którym odpowiada death metal przejrzysty, dobrze wyprodukowany, a przy tym wciąż brutalny na „Orchestrating the Apocalypse” znajdą więcej dobrego dla siebie. Ja też tam od czasu do czasu coś znajdę, ale bez większego entuzjazmu.

Przyznam, że ostrzyłem sobie zęby na Warfather, niestety – oczekiwania sobie, a życie sobie. Sprawdźcie jednak, może chociaż Wam przypadnie do gustu.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. XII    
2. Legions    
3. My Queen Not Shall Be Mourned    
4. Taunting The Deity    
5. The Shifting Poles    
6. Waltz Of The Solstice    
7. Summoning The Warfathers    
8. Ageless Merciless    
9. The Chaos Of    
10. Gods and Machines    
11. Ashes and Runes    
12. We Are The Wolves

 

Autor

12016 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *