Wardust „Na orła cześć!”

wardust

 

Kontakt: Wardust

Z wkładki spogląda na mnie groźnie 5 panów. Czy po tym co zaraz przeczytają nie spojrzą nieco łaskawszym okiem? A może ich miny z „groźne”zmienią się na „masz wpierdol”? Cóż, prawda, za emocje.

 

Zespół ten nagromadził w jednym miejscu wszystko to, czego staram się unikać jak ognia. Melodyjny death metal i patriotyczne teksty. W przypadku tych drugich zdania jestem takiego, że mało kto jest w stanie nie otrzeć się w czasie ich tworzenia o grafomanię, bufonadę, czy po prostu zwykłą śmieszność. Melodyjny death metal sam w sobie jest dla mnie – poza naprawdę nielicznymi wyjątkami – kompletnie niestrawny, żeby nie powiedzieć wymiotopędny. To co prezentuje na swoim materiału Wardust jest natomiast dla mnie przyswajalne. Też może dlatego, że materiał to krótki (22 minuty z hakiem) Nie jest to jednak jakieś wielkie muzyczne wydarzenie. Ot, rzemieślnicza średnia, bym powiedział. Odegrana jednak całkiem zgrzebnie i powabnie. Nie ukrywam, że ze dwa razy się zapomniałem i nóżka mi pyknęła. Jest to płyta, która znajdzie grono odbiorców, czy wyjdzie ono poza Gdańsk w którym Wardust bytuje, tego nie wiem. Z mojej perspektywy jest to średnio, ale plusem jest dla mnie to, że teksty są do przyswojenia , chociaż w niektórych momentach nie są one za bardzo „po naszemu” (panowie: „swojego domu” i „tę ziemię”.) Rymy też niektóre częstochowskie. Męczy mnie natomiast sposób ich wykonywania. Wokal brzmi dla mnie zbyt siłowo. Oczywiście nie musi on takich tekstów wyśpiewywać, niczym żołnierze z bratniego kraju, podczas festiwalu w Kołobrzegu, ale pomyślałbym jednak o czymś innym. Tak już tytułem podsumowania. Zespół funkcjonuje od 92 roku, ale miał w międzyczasie sporą przerwę. Nie wiem czym spowodowaną, żaden z Kejosa Pudelek. W dupie mam również to, czy Panowie grają po to, żeby na te parę godzin uciec od żon i dzieci, czy mają jakąś wizję podbicia świata. Niech sobie grają, mnie to właściwie nie przeszkadza.

 

Nie mam nic więcej mądrego do dodania. Dziękuję za uwagę.

Ocena: 6/10 (na zachętę)

Tracklist:
01. A więc wojna
02. Strażnik
03. Władcy chaosu
04. Na orła cześć
05. Za wolny Gdańsk
06. Westerplatte

 

Ocena: 6/10

Autor

3794 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

4 komentarze

  • OOOOj kiepski z ciebie recenzent kolego nie czytałeś dokładnie texstów to nie są teksty patryiotyczne a bardziej historyczne nie dopatrzyłam się tam jakiegoś nacjonalizmu i skrajnych prawicowców a bardziej prozy o tematyce historii Polski krytyka jest dobra jeśli konstruktywna a ty tu nic konstruktywnego nie napisałeś lepszy twoim zdaniem łamany kaleczony i bez totalnego sensu super język angielski wykrzykiwany nieartykularnie do mikrofonu czy jakaś treść z sęsem wypowiedziana po polsku może po amataorsku ale sławy i celebryci też byli kiedyś amatorami dla mnie całość tej e-pki brzmi bardzo przyzwoicie muzycznie poprawnie i może nie gustuje aż tak bardzo w tym gatunku to podoba mi się w zupełności to co panowie z TRÓJMIASTA wyprodukowali aha jeszcze jedna uwaga dla KOLEGI RECENZENTA zespół jest z trójmiasta(nie tylko z Gdańska) i gra dość długo bo z tego co doczytałam to 1992 jako anathemized i ostatnio zmienił nazwe na wardust czego w swojej recenzji nie napisałeś i dlatego uważam że recenzja jest bardzo mało profesjonalna i płytka nie zawiera informacji dla potencjalnego słuchacza ,pozdrawiam joanna

  • Też słuchałem i podobało mi się bałem się że po polsku to będzie jakaś kakofonia ale KAT śpiewa po polsku i też mi się podoba polecam choćby dlatego że zespół podjoł próbę zaśpiewania po polsku dość wyrazisty wokal jest tu kluczowy a muzyka bardzo pasuje i całość fajnie się zgrywa mimo że to amatorski zespół to nie odbiegają wiele od profesjonalistów którzy mają swoje płyty w emikach i innych sklepach. co do tekstów to nie widze aby śmierdziały jakimś nacjo-prawo lizmem (rycerze miecze krzyżacy druga wojna światowa i ta totalna żeśśś przez te wszystkie historyczne wydarzenia) tak to odczułem i myśle zę moja przedmówczyni też podobnie czuje .Można się dopatrzyć pewnych niedoskonałości ale kto ich niema nawet kolega recenzent może jest już stary i ucho i gust nie ten. REASUMUJĄC w skali 1 do 5 dam panom z trójmiasta 4 bez minusa ani plusa .pozdrawiam romek

  • Wskaż mi proszę Joanno miejsce w którym w tej recenzji patriotyzm = nacjonalizm skrajna prawica?

    Po drugie, wskaż w którym miejscu napisałem, że wolę angielski (łamany)? Z tego co ja zauważyłem, wskazałem błędy. Decydujesz się śpiewać po polsku? Śpiewaj po polsku. Nota bene, kurwa, interpunkcja po coś została stworzona.
    „Zespół funkcjonuje od 92 roku, ale miał w międzyczasie sporą przerwę” Nie wspomniałem jedynie o wcześniejszej nazwie.

    Nawiasem, zadziwiająca zbieżność w braku podstaw ortografii, interpunkcji i numerze IP @Romek i @Joanna ;]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *