Wake “Sowing the Seeds of a Worthless Tomorrow”

Wake - Sowing the Seeds of a Worthless TomorrowWydawca: Sentient Ruin Laboratories

Uwielbiam dostawać paczki od tej wytwórni. Za każdym razem gdy takową rozpakowuję zdaję sobie sprawę, że rozbrajam zardzewiały granat który jeśli wybuchnie, rozerwie mi nie tylko dłonie ale i okaleczy już i tak szpetnego ryja.

Tym razem padło na ciekawy twór pod postacią kanadyjskiego Wake, obracającego się w kotle gatunkowego napierdolu. W 20 minut kolesie upakowali bowiem tyle gatunków, że głowa pęka od samej zawartości, zaś inspiracje które Wake czerpie całymi garściami z ekosystemu muzycznej ekstremy zdają się być tutaj siłą nadrzędną krążka. I tak dzięki temu mamy tutaj całkiem niezłą kopię legendarnego Napalm Death, co Kanadyjczycy dokładnie prezentują w pojechanym Vultures”. Mamy tutaj też coś z korzeni black metalowego etosu zasianego przez Francuzów z Deathspell Omega w progresywnym “Low”. I mamy też w końcu technicznych mistrzów z Ulcerate przejawiających się na całej płaszczyźnie w sposobie brutalizacji oraz samego stylu grania. Taki gar wymiocin przyprawiony dodatkowo crustem w post grind-hardcorowej formie musi przywołać silny ból głowy i trzewi, ale paradoksalnie sprawia, że wszystko układa się tutaj w sensowną postać dźwięków tworzących całkiem niezłą mieszankę paliwa lotniczego ze spadającego tupolewa. I o ile można by powiedzieć, że wszystko to ma ręce i nogi, to jednak znalazło się coś, co gryzie mnie tutaj najbardziej. Wokale. O ile hardcore rządzi się swoimi prawami, tak wokale wkurwiają mnie za każdym razem, gdy jest mi dane je słyszeć chociażby w takim “Better Living Through Apathy”, które równie dobrze mogło by być przyprawione czystym growlem.

Niemniej, całkiem to zacna, acz przykrótka niestety napierdalanka z masą odniesień i inspiracji, która powinna zadowolić nie jednego fana maksymy: lewy, prawy, kop na klatę, odskok. Dla koneserów gatunku.

Ocena: 8/10

Tracklista:
1. Burn Well
2. Wretched Tongue
3. Drones
4. Better Living Through Apathy
5. Low
6. Unrelenting Hate
7. Vultures
8. Endless Decay

Autor

467 tekstów dla Chaos Vault

Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *