Vulturine „Ossos… Òdio & Angústia”

Wydawca: Goat Music Records

No i mamy następny black metalowy zespół z Brazylii. Black metalowców jest tam jak mrówków widocznie, szkoda jedynie, że większość tych zespołów lepiej mogłaby zająć się pląsaniem na karnawale, niż łupaniem czarnej sztuki.

Z takim oto nastawieniem włączyłem debiutancki krążek trzyosobowej hordy z Sao Paolo – Vulturine. „Ossos… Òdio & Angústia”, bo taki tytuł nosi ten bluźnierczy akt ku chwale Wiadomo Kogo, zaczyna się intronem z chorałem gregoriańskim i biciem serca w tle, które ciągnie się przez dwie minuty. Ale potem spotykamy się już black metalem o klasycznej proweniencji rodem sprzed około piętnastu lat. Niezła produkcja, naprzemienne szybkie i średnie tempo, doza melodii wystarczająca do odróżnienia, gdzie kończą się poszczególne utwory (ale do niczego ponadto), a także zimna atmosfera jaka spowija całość wystarczą chyba za opis tej muzyki i każdy już może sobie wykoncypować, jak brzmi debiut Brazylijczyków. I, co może zdziwić co poniektórych – Vulturine nie wypadł bynajmniej sępowi spod ogona (sorry za ten żałosny żarcik a’la Karol Strasburger, nie mogłem sobie darować, hehe). Kawałki takie jak „Meu Corpo Enterrado na Floresta” czy „Stench of Dead Emotions” pokazują, że chłopcy odrobili lekcje ze znajomości drugiej fali black metalu. Co może zrazić słuchacza, a konkretnie tego o pseudonimie Oracle, to zbyt długi czas trwania tego albumu. „Ossos… Òdio & Angústia” trwa bowiem ponad godzinę, lecz pewnym wytłumaczeniem będzie tutaj też ukryty po kilkuminutowej przerwie cover Master’s Hammer. Waham się czy dodawać dygresję o tym, iż na debiucie Vulturine nie znajdziecie nic nowego, bo to tak oklepany truizm, że aż ręce opadają. Mnie w związku z tym już opadły, kończmy więc te wywody.

Vulturine zostawiło po sobie miłe wrażenie, jakkolwiek to określenie nie pasuje do black metalu. Dobra, podziemna muza, ale że wydana przez brazylijską wytwórnię trzeba będzie się trochę pomęczyć, żeby się z nią zapoznać. Ale raczej warto.

Ocena: 4,5/6

Tracklist:

1. Walking to the Path of the Opposite (intro)
2. The Signs Engraved in The Harshclouds
3. Morto em uma Cova há Muito Tempo Esquecida
4. Meu Corpo Enterrado na Floresta
5. Invocado a Negra Aura do Abutre
6. The Wonders of Hate
7. Stench of Dead Emotions
8. A Cruel Destiny for You and Me
9. Ode to the Idols of Chaos
10. In Grief and Misery…Under the Lucifer�s wings we stand
Autor

11253 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *