Vorus „The Wretched Path”

 

Wydawca: Death in Pieces Records

Absolutnie się nie dziwię Urielowi, że ze Stanów Zjednoczonych przeniósł się do Rumunii, bo to kurwa piękny kraj jest. Tym samym liczba kapel death metalowych z tego kraju wzrosła o około 20%, hehe…

No bo Rumunia nie może się pochwalić zbyt potężną sceną metalową, a death metalową to już w ogóle. No ale mają Rotheads, mają teraz też Vorus. I tak się przytrafiło, że Vorus umie w death metal, ale nie dziwota – koleś w kilku kapelach paluchy maczał. Na „The Wretched Path” nie jest inaczej, bo dostajemy bardzo mocne numery w liczbie ośmiu. Czujemy tu trochę Incantation, czujemy trochę wczesnego Immolation, sporo Necrovore albo wczesnych kompozycji Master – generalnie to Vorus porusza się w konwencji amerykańsko – budowlanej (czyli wywrotka gruzu i co chwila szpadlem prosto w ryj), więc mi to pasuje. Tempa dość szybkie, ale entuzjaści masturbacji muzycznej nad gryfem mogą sobie spokojnie odpuścić. Cały debiut brzmi generalnie dość surowo, szczególnie automat perkusyjny może drażnić, ale taki urok muzyki Vorus i jednoosobowych bandów (choć ostatnio do kapeli zaprosił swoją ślubną) – z drugiej strony jak szukacie dobrego brzmienia w death metalu to spierdalajcie posłuchać Amon Amarth, obsranego i obszczanego.

„The Wretched Path” to porządny, drugoligowy, podziemny death metal. Przeznaczony dla nielicznej garstki maniaków – tylko i wyłącznie.

Ocena: 7/10

Tracklist:

01. The Wretched Path

02. Into the Abyssmal Gloom

03. The Mindwarp Course

04. Chamber of Laments

05. Paradise is Burning

06. Where Misery Crawls

07. The Futile Existence

08. Black Emptiness

Autor

10574 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *