Voidhanger “Dark Days of the Soul”

Wydawca: Agonia Records

Do recenzji najnowszego dzieła Voidhanger zbierałem się bardzo długo. Może nawet za długo, ale „Dark Days of the Soul” to płyta, o której warto napisać coś mądrego. Czy poniższy tekst należy do mądrych? Nie wiem.

Przy pierwszym odsłuchu zadałem sobie pytanie: „Czy to nie jest najlepsza płyta chłopaków?” Wrażenie to nie opuszczało mnie przez kilka kolejnych przesłuchań, jednak na ten moment wracam do przekonania, że „Working Class Misanthropy” (no i EP-ka) to ich dzieło kompletne. Na „Dark Days of the Soul” wszystko jednak gra i buczy znakomicie. Dalej jest to ten sam wkurwiony na cały świat, plujący jadem black/thrash. Dalej numery są niesamowicie chwytliwe. Wpadają w ucho niemal za pierwszym razem. Numer tytułowy, „High on Hate”, „Man of Dark Secrets” to są absolutne killery. Doskonałe zarówno do nucenia pod prysznicem, jak i do sprzedania koledze buły na koncercie. Teraz jeszcze coś na temat numeru w naszym ojczystym języku, bo nie ukrywam, że lubię teksty po polsku i jestem na ich obecność szczególnie wyczulony. „Naprzód donikąd!” to nie jest nich najbardziej udany numer w języku Mickiewicza. Poprzednie były dużo lepsze i nie wykluczam, że to właśnie ta drobnostka zaważyła na tym, że w dalszym ciągu „Working Class Misanthropy” uważam za ich najlepszy materiał. Ale nic się nie martwcie. Goście nie spuścili z tonu, grają dalej muzykę, w której czują się doskonale. „Dark Days of the Soul” to zaiste znakomita pozycja na polskiej scenie, której nie można olać.

Jeśli jeszcze trzeci pełny materiał Voidhanger nie zdobi waszych półek, to powinniście natychmiast coś z tym zrobić. Nawet jeśli na dzień następny przyszłoby wam jeść chleb posmarowany nadzieją.

Ocena : 8,5/10

Tracklist:

1. Dark Days of the Soul
2. Death Wish
3. Naprzód donikąd!
4. High on Hate
5. Man of Dark Secrets
6. The Void Is Where the Heart Is  
7. War Is Certain, Peace Is Not  
8. Hailing the Devil in Me
Autor

894 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *