Voice of Revenge „Disintegration”

Voice of Revenge  DisintegrationWydawca: MDD Records

No dobra, przyznam się Wam, że nie przepadam za większością niemieckich death metalowych kapel, bo w tym kraju mnóstwo jest melodyjnego niby death metalu. No i trafiło mi się Voice Of Revenge, które lokuje się gdzieś pomiędzy.

Do Beyond czy Wound to brakuje im jeszcze dużo, ale nie jest to też jakiś tragiczny zespół. Są przeciętni. „Disintegration” przelatuje przez mój odtwarzacz dopiero drugi raz, a już czuję się, jakbym znał ten krążek od wielu wielu lat. Nic tutaj nie zaskakuje, nic nie zmusza mnie do zagłębienia się w tę muzykę – jest tutaj co prawda trochę brutalnie, trochę melodyjnie, a brzmienie jest trochę chropowate, ale to wszystko jest tylko trochę dobre. To taka typowa kapela – kalka, niestety bez własnej osobowości – zespołów w stylu Voice Of Revenge są tysiące, były tysiące i niestety pewnie też będą tysiące. Zapchajdziury w katalogach wydawnictw, idealni openerzy dużych gigów, wyrobnicy – niestety, tak to widzę. Oczywiście, jeśli Wam powiem, że ich muzyka kojarzy mi się z Edge Of Sanity, At the Gates to pewnie co starszym czytelnikom na myśl przyjdzie wysyp takich zespołów w połowie lat dziewięćdziesiątych – i będą mieli całkowitą rację. I ile z tych zespołów doczekało dzisiejszych czasów?

Jak dla mnie, szkoda czasu na Voice Of Revenge, chyba, że ktoś ma problemy z zasypianiem. Wynudzicie się, to i zaśniecie. Krążek bez historii, bez początku i bez końca.

Ocena: 4/10

Tracklist:

1. Blinded  
2. The Blackened Sun (Dystopia)  
3. Malevolence Demised  
4. Disintegration  
5. In Mutual Disparity  
6. Overture of Nemesis  
7. Nadryw (The Demon)  
8. Manifest  
9. The Reckoning
Autor

10873 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *