Vise Massacre „Expendable Humans”

Wydawca: Gorilla The Horse Records


Ta kapela to na bank nie przypadnie do gustu ani połowie czytelników Chaosa… Sprawa z tym materiałem jest dość zawiła, ale w niezbyt skomplikowanych słowach postaram się nieco napisać na temat tego wydawnictwa oraz jego wpływu na moją osobę.

Tak się zamyśliłem i zasłuchałem, że zapomniałem napisać, o co w ogóle chodzi i czego to recenzja, hehe. Otóż na tapecie dziś jest album „Expendable Humans” – trójki muzyków ze Stanów Zjednoczonych tworzących pod nazwą Vise Massacre. I od razu napisze, że grają oni coś w rodzaju kombinowanego hardcore’a odwróconego twarzą w kierunku metalu, a dupą w kierunku punka. Zapewne słowa hardcore niejednego przegoniło z przed monitora szybciej niż noworoczne przemówienie głowy państwa, ale dla tych, co zostali słów kilka na temat moich osobistych spostrzeżeń. Ja nie lubię takiego grania, mnie taki sposób wyrażania muzycznych emocji i wywlekania na światło dzienne swoich problemów nie przekonuje. Techniczne to ja nie mam nic do zarzucenia, bo wszystko jest jak najbardziej poprawnie zagrane, sporo jest nawet zaskakujących elementów przełamujących muzyczne szufladki, ale co z tego jak ciężko sie tej płyty słucha. Mi się zwyczajne nie chce do niej wracać. Parę razy przesłuchałem na tyle żeby było o czym skrobnąć parę słów i tyle. Coś mi się zdaje ze ta płyta przepadnie gdzieś bez wieści i przypomnę sobie, że coś takiego pewnie kiedyś słuchałem jak dostane promo następnego materiału.

Żeby czas przed komputerem nie był całkowicie zmarnowany podzielę się na koniec pewną mądrością zasłyszana niedawno: „Gdzie kucharek sześć…? W Etiopii.”


Ocena: 5/10

Tracklist:

1. Paralyzer
2. Bloodsucker
3. Eyes Of Fire
4. Hail to the Wicked
5. Something Like Silence
6. MTA
7. Pushed Down
8. Internal War
9. Shark Intentions
10. Stranger
11. Winter Kills
12.
Kill to Survive
13. Brain Decay
14. Rising Tide

Autor

791 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *