Violent Hammer “Riders of the Wasteland”

Violent Hammer > Riders of the Wasteland

Wydawca: Hell’s Headbangers Records

Violent Hammer to nowa nazwa na fińskiej scenie. No może nie tak do końca nowa, bo zespół powstał czternaście lat temu. Przez ten czas wypuścił jedynie trzy dema. Niby niewiele, ale chyba mi się już kiedyś ich nazwa obiła o uszy.

W każdym razie końcem maja nareszcie udało im się wypuścić pełniaka, nad którym w tym momencie pochylam uszy. Pochylać zbyt mocno nie muszę, bo muzyka ta przeznaczona jest do słuchania jedynie głośno. „Riders of the Wasteland” jest to death metal. Sprawa tu jest dla mnie prosta, bo jak już mam sięgać po płytę śmierć metalową, to najchętniej łapie za coś takiego. Krypta, wojna, gruz, piwnica. I to nie wszystko. Dla mnie ta płyta ma, jakkolwiek kretyńsko to nie zabrzmi, klimat. Klimat nuklearnej zimy, wojny, zniszczenia i anihilacji wszystkiego, co żywe. Tu nawet nie chodzi o szybkość. Tu najważniejsze i zarazem najmocniejsze są wolne momenty. Choćby końcówka takiego „Annihilation”… Mnie to rozpierdala w drobny mak i czuję się jak uderzony prosto w łeb piętnastokilogramowym młotem. Zresztą takich momentów tu nie brakuje i według mnie to one są największym atutem tej płyty. Nie da się też pominąć wokali: koleś wydobywa z gardła takie dźwięki, że mam wrażanie jakby go ktoś żywcem obdzierał ze skóry na dnie studni. Całość zdobi prymitywna, a jednak pasująca do całości grafika. I to jest przepis na zajebistą płytę.

Dla mnie taki śmierć metal ma największą wartość i z takich dźwięków czerpie najwięcej przyjemności. „Riders of the Wasteland” zdecydowanie polecam. Potężne pierdolnięcie!

Ocena: 9/10

Tracklist:

Side A
1. Death Squad
2. Annihilation (Victims of Bomb Raid)
3. Wasted Through Life
4. Screams of Agony
Side B
5. Riders of the Wasteland
6. (Trapped) In Depths
7. House of Beria
8. Bratva
9. Prophet of Darkness
Autor

897 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *