Violent Hammer “More Victims – Demo 2014”

Violent Hammer  More Victims - Demo 2014Wydawca: Shadow Kingdom Records

Z zimnej Finlandii doszło do mnie demo tamtejszej death metalowej kamandy, działającej pod nazwą Violent Hammer. W odniesieniu do muzyki nazwa jest adekwatna.

Każdy z sześciu utworów na „More Victims” przynosi nam bowiem kolejny cios młotkiem w twarz. Brzmi to może jak kryptoreklama Cannibal Corpse, ale death metal jakim zajmuje się Violent Hammer to całkiem inny sort – zdecydowanie bardziej prymitywny, zdecydowanie bardziej brudny. Brzmienie tego materiału zahacza niemalże o crustowy syf, kompozycje powalają punkową wręcz prostotą. Wokalista gardłowo wyje jak zwierzak w agonii, dostosowując się do tempa gitar – a te zazwyczaj są bardzo szybkie. Brzmienie strasznie trzeszczy i chrupie, przez co przekaz „More Victims” staje się jeszcze bardziej bezkompromisowy – i taka jest w rzeczy samej ta demówka. Słychać tuy wpływy skandynawskiego death metalu, ale takiego strasznie prostego, barbarzyńskiego wręcz. Bardzo dobrze mi się tego słucha, ponieważ lubię prymitywne rzeczy, pasujące do mojego jestestwa, hehe. A tak na poważnie – taka mieszanka jaką prezentuje Violent Hammer po prostu powoduje, że skacze mi adrenalina i mam ochotę na mały rozpierdol. Oczywiście w rytm dźwięków zawartych na „More Victims”.

Świetne demo, poza nim kapela ma jeszcze dwa inne. Może by tak ktoś to wszystko wypuścił na jakimś jednym kompakcie?

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Victims of War
2. Extinction (Nuclear War)
3. Army of the Damned
4. Craving for Flesh
5. Black Death
6. Life After Nuclear Genocide

 

Autor

12478 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *