Vinterthron „Reign Ov Opposites”

Wydawca: Ashen Productions

Czysty i bezkompromisowy black metal? Ileż razy nęcono nas już takimi deskrypcjami? A jeszcze jeśli ktoś pisze, że jest to zespół brazylijski to pomny doświadczeń z różnorakimi kapelami z tamtego państwa grającymi dla Szatana, obawiałem się o moje narządy słuchu i może nawet jeszcze bardziej o moje poczucie dobrego smaku.

Vinterthron. Tak się zwie tych czterech Brazylijczyków. „Reign Ov Opposites” to z kolei ich pierwsze i jedyne jak dotąd wydawnictwo. Otwieram booklet, a tam piszą mi, że mnie nienawidzą. A co ja im, do kurwy nędzy zrobiłem, co? Dopiero mogą mnie znienawidzić za negatywną recenzję. Ale nie będą mieli szansy. Bo ta płyta mi się podoba. To rzeczywiście jest czysty i pieprzony black metal, odwołujący się, według zespołu, do klasyków gatunku jak Venom, Hellhammer czy Bathory. Angoli ja tu jakoś nie słyszę. Hellhammer a i owszem, chociażby w „Blade’s Blood Taste”. Natomiast wokalista o wyszukanym pseudonimie M., który okłada również perkusję, ma głos zbliżony do pana Tomasa Forsberga, natomiast jeśli miałbym wskazać z jaką płytą najbardziej kojarzy mi się ten opus Brazylijczyków, to postawiłbym na „Under The Sign Of Black Mark”. Sporo tutaj też feelingu znanego z wczesnych, ale już black metalowych płyt Darkthrone. Zaryzykuje też stwierdzenie, że słychać tu chwilami grecką scenę grania czarciego metalu i kapele jak Rotting Christ czy Varathron. No to jak ma się to nie podobać, co? Hellstorm miałby pewnie taki wzwód, że powybijałby oczy wianuszkowi nałożnic wokół niego, Ef też mimo marudzenia machnąłby łepetynką. Moją reakcję widzicie sami. Nie może być inaczej, jeśli słyszy się riff otwierający „The New Light”, nie może być inaczej słysząc to, co się dzieje w „Wormkind Destructive”.

„Reign Ov Opposites” to cholernie opętany black metalowy hołd dla twórców tejże sceny. Nie znajdziecie tu nic nowego, a jedynie to co już dobrze znacie – kozły, płomienie, bluźnierstwa, rogi… Zwróćcie uwagę na Vinterthron, wszelkiej maści oldskulowe dzieci Szatana.

Ocena: 5/6

Tracklist:

1. Rising (Intro) / Dark Congregation
2. Blade’s Blood Taste
3. Thy Almighty Pestilence
4. The New Light
5. Reign Ov Opposites
6. Wormkind Destruction
7. Imminent Chaos
8. Beyond the Night and Fog
9. Downfall (Outro)
Autor

12144 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *