Vigilance „Hounds of Megiddo”

Vigilance - Hounds of MegiddoWydawca: Dying Victims Productions

Druga płyta Słoweńców z Vigilance już jest gotowa – aktualnie sobie jej słucham i z tego miejsu stwierdzam, że to kawał dobrego speed/heavy metalu.

Firmowana znaczkiem Dying Victims Productions nie może zresztą być jakąś popeliną. Śmierdzi latami osiemdziesiątymi na kilometr. I zastanawiam się, dlaczego w Polsce nikt nie ma jaj by tak grać, tylko jak się ujebią te małolaty to nadupczają wszyscy na jedno thrash metalowe kopyto. Ale zresztą, co mnie to obchodzi – Vigilance tak zajebiście wycinają przypalany heavy/speed… Można tu Venom przyuważyć, można Iron Angel, odrobinę Mercyful Fate. Jak ktoś lubi starą szkołę, „Hounds of Megiddo” trafi w jego gust bez dwóch zdań. Goście trzymają się kanonu – o tym, że mają skóry, pieszczochy nie muszę chyba wspominać. O tym, że robią dziwne gesty rękoma na zdjęciach (nigdy tego nie rozumiałem, czy metalowiec oldskulowiec naprawdę na zdjęciach musi udawać paralityka?) raczej też. O tekstach dotykających zagadnień okultyzmu, diobła, Szatana nawet chyba też? O czym powinienem więc wspomnieć? Ano choćby o tym, że jeśli chcecie posłuchać naprawdę dobrej, klasycznej i nie spedalonej muzyki, to mogę Wam spokojnie polecić właśnie taki Vigilance.

Bardzo dobre granie, które po prostu sprawia mi przyjemność – takiej muzyki potrzebuję, gdy chcę się po prostu wyluzować, otworzyć sobie browarka i porobić nic, ale przy dobrym akompaniamencie. Polecam.

Ocena: 8/10

Tracklist:

  1. Hounds of Megiddo
  2. The Lidless Eye
  3. Satan’s Funeral
  4. Storming the Underground
  5. The Enchanter
  6. Zloba
  7. The Devil Rides Out
  8. Tower of Black Sorcery
  9. Sacrifice 
Autor

11962 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *