Veternus “Awaken the Grave”

Wydawca: Detest Records/ Me Saco Un Ojo Records

Kolejna świetna death metalowa dostawa do domu prosto z najbliższego cmentarza. Proszę, proszę, byliście wyczekiwani.

W gości tym razem zawitali Szwedzi z Veternus. Butów nie wytarli, tylko od razu na pokoje drą, roztaczając wokół przykry zapach stęchlizny. Na krótko przyszli, bo „Awaken the Grave” to jedynie siedmiocalówka. Jednak krókie wizyty również bywają miłe, hehe. Muzyka Veternus charakteryzuje się świetnym, mrocznym brzmieniem – niskim niczym faktycznie wydobywającego się z sześciu stóp pod ziemią. Bas jest naprawdę nisko nastrojony, natomiast najbardziej chyba podoba mi się praca perkusji wraz z jej soundem. I o ile w przypadku Veternus mamy do czynienia z klasycznym death metalem, to uważny słuchacz może wychwycić chwilami echa „Hell Awaits”. Ale to dobrze, bo to chyba na tym krążku odnotowuje się wysokie stężęnie samego Piekła. I Veternus też pod tym względem nie ma się czego wstydzić.

Veternus to kolejna kapela, którą trzeba dopisać do sługiej listy porządnych death metalowych aktów. Teraz czekamy na dłuższą wizytę w naszych skromych progach.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Awakening the Grave
2. Morbid Destruction
Autor

12262 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *