Venomous Concept “Politics Versus the Erection”

Venomous Concept > Politics Versus the Erection

Wydawca: Season of Mist Records

Czwarty album Venomous Concept stał się faktem a ja już na wstępie pragnę zapytać – dlaczego nowa płyta Napalm Death nie może emanować taką energią?!

No bo skoro w Venomous Concept mamy muzyków właśnie z tej kapeli (dla przypomnienia – Embury i Herrera) plus Kevin Sharp z Lock Up oraz John Cooke z Out For Blood to chyba wyobrażacie sobie, jakie pierdolnięcie czai się w „Politics Versus the Erection”, prawda? Ciężki, motoryczny i wkurwiony grindcore na mocnej punkowo / hardcore’owej podbudowie przez ponad pół godziny sprawia mi cholerną przyjemność – kwartet pędzi przed siebie na złamanie karku, brzmiąc przy tym bardzo młodzieńczo, garażowo i przede wszystkim szczerze. Słuchając tego albumu aż trudno uwierzyć, że nie skomponowały go dwudziestokuilkuletnie dzieciaki, lecz kolesie będący zasadniczo w wieku ich starych. Przy takiej muzyce w słuchaczu faktycznie narasta złość na zasraną rzeczywistość dookoła i napędza ona chęć niszczenia. Jedyne zwolnienie na tym materiale to zamykający całość utwór tytułowy, który jak dla mnie ma raczej formę dziwnego outro. Reszta to szybkie napierdalanie bez trzymanki i bez ochraniaczy. Podoba mi się i w pojedynku z takim „Throes of Joy in the Jaws of Defeatism” wypada zdecydowanie lepiej.

I to chyba wszystko. Kupcie ten album.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Simian Flu
2. Hole in the Ground
3. Eliminate
4. Lemonade
5. Colossal Failure
6. Promise
7. Septic Mind
8. Dementia Degeneration
9. Carrion
10. Broken Teeth
11. Shadows
12. Mantis Toboggan
13. Politics Versus the Erection
Autor

12463 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *