Vedonist „A Clockwork Chaos”

Vedonist A Clockwork ChaosWydawca: Witching Hour Productions

Po ilu to Vedonist dał wreszcie znak życia? Po pięciu latach. No okres jest dość długi, najwyższa więc pora sprawdzić, czy na dobre im to wyszło.

Zacznę może od moich spostrzeżeń ocznych – kapela dość mocno zmieniła od ostatniego krążka koncept. Inne logo, inny image. Niby rzeczy drugorzędne, lecz już coś tam zwiastujące. Czy coś się faktycznie zmieniło w muzyce? Trochę. Nie na tyle, by zrazić dotychczasowych fanów, a podejrzewam też, że niewystarczająco do pozyskania nowych. Na pewno „A Clockwork Chaos” brzmi ciężej, bardziej mięsiście. No ale od czasu „A World Of Reverse Decalogue” kapela pokoncertowała trochę z największymi, to pewnie podpatrzyła to i owo, hehe. Muzycznie zaś nadal jest to techniczny death metal, w którym poprzeczka odnośnie umiejętności, tak instrumentalnych jak i kompozycyjnych została wysoko umieszczona. Przyznam, że jako osoba siedząca w bardziej staromodnych dźwiękach potrafię to chyba jednak docenić. Trzeci krążek Vedonist ma bowiem bardzo mocne momenty w postaci cholernie masywnego „At The Feet of Christ” czy paru innych fragmentów. Reszta też nie jest zła, choć łapię się na tym, że jakoś bardziej przemawiał do mnie wcześniejszy krążek kapeli. Zwłaszcza, że dla porównania odsłuchałem go przed pisaniem niniejszej recenzji i wypada jednak ciekawiej od „A Clockwork Chaos”, który chwilami po prostu sobie leci, nie wywołując głębszych emocji ni przemyśleń. Jest masywnie, wszystko gra, brzęczy, buczy, tak jak powinno, z tym, ze akurat chwilami brakuje mi tu pierdolnięcia w miejsce brutalności. Bo na moje ucho, jest to najbrutalniejsza rzecz, jaką Vedonist zrobił do tej pory. No nic, zobaczymy w którą stronę Vedonist pójdzie teraz. Bylebym nie musiał czekać do 2018 roku.

Rzeknę może tak – to krążek bardzo bezpieczny, na pewno zaspokoi gusta większości fanów polskiego death metalu. Jest porządny to fakt, ale na pewno nie spodoba się ortodoksyjnym piewcom starej szkoły.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Visual Echo of Distress  
2. Vulture of War  
3. Little Boy Black  
4. At the Feet of Christ  
5. Tunnel Rat  
6. Sentenced to Atavism  
7. Nhac Do  
8. Internal Bleeding  
9. Delusional Parasitosis
Autor

11756 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *