Vargnatt „Grausammler”

Vargnatt - GrausammlerWydawca: Eisenwald Tonschmiede

Całkiem fajna nuta mi się trafiła. Co prawda samobójczego grania nie preferuję, ale ostatnio pogoda jest iście w kratkę, co sprzyja odsłuchom takich klimatów. Na tapetę idzie więc dzisiaj Vargnatt i jego debiutancki krążek.

Nie ukrywam, że to była ciężka przeprawa. Stosunkowo długie utwory, średnie tempa i zawodzenia wokalisty skutecznie mnie usypiały już na samym początku (a przecież nie zdążyłem jeszcze zrobić nawet ćwiartki). Jednak wraz z kolejnymi odsłuchami zacząłem dostrzegać w Vargnatt całkiem niezły potencjał czarciego grania. Dominujące tutaj dwa kolory czerni i przytłaczającej szarości doskonale oddają bowiem klimat krążka. Miejscami, czy to insturmentalnie, czy to czysto wokalnie można dostrzec nawet, że Evae – odpowiedzialny za ten projekt – nie boi się czerpać nie tylko z post metalowego źródła, ale i za atmosfery lat ‘90. Dzięki czemu, „Grausammler” brzmi nad wyraz świeżo, nie tracąc przy tym nic z black metalowego trzonu, zachowując przy tym klasyczne brzmienie i odpowiedni chłód. Wszystko to składa się na solidną porcję grania, które Vargnatt nam proponuje. Czy jest jednak coś, co wyróżnia go spośród innych? Nie znalazłem takiego punktu. Co prawda miejscami przypomina mi nieco Farsot z ich pierwszego krążka (“042103freitod” jakby ktoś chciał wiedzieć) co dla fanów / słuchaczy może być dodatkowym atutem. To jednak jest to zbyt mało, bym mógł do niego wracać co jakiś czas.

Mimo wszystko “Grausammler” to bardzo dobry debiut w stosie innych, podobnych mu projektów. Tyle i aż tyle.

Ocena: 7.5/10

Tracklista:
1. Weltverloren
2. Allein in mir
3. In der Irre
4. Vor den Toren
5. Grauwandler
6. Grausammler

Autor

408 tekstów dla Chaos Vault

M. Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan zarówno śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii... W 33,4% joürnalist a 66,6% drünk bästard...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *