Varathron “Untrodden Corridors of Hades”

Varathron Untrodden Corridors of HadesWydawca: Agonia Records

O Varathron to już napisano i powiedziano tyle, że ciężko mi wymyślić jakiś oryginalny wstęp. Redakcyjny kolega Oracle jest wielkim fanem tych Greków, ja mam do nich bardziej chłodny stosunek.

Lubię ich muzykę, ale dla mnie najlepsze wyziewy grackiej sceny to raczej pierwsze nagrania Rotting Christ czy Necromantia. Ale Varathron też ważnym elementem greckiej sceny jest. Ich najnowsze dzieło „Untrodden Corridors of Hades” to kawał naprawdę solidnego metalu. Na tym krążku występuje tak charakterystyczne dla Greków umiejętne wykorzystanie melodii. Dzięki temu znakomicie słucha się tego wydawnictwa, numery wpadają w ucho i już po jednym przesłuchaniu czujemy się zaznajomieni z tymi dźwiękami. Na szczęście w parze z melodią nie idzie nuda. Po kilkunastu (kilkudziesięciu) przesłuchaniach dalej mamy taka samą radochę jak przy pierwszym odtworzeniu. To jest właśnie siła tego grania. Strasznie podoba mi się też to, o czym Oracle wspominał przy okazji recenzji „Stygian Forces of Scorn”, że Varathron w żaden sposób się nie ogranicza. Muzycy śmiało sięgają po sample czy nietypowe wokale. Mi się to bardzo podoba, bo tego typu „polepszacze” użyte z umiarem i rozwagą dodają smaku całej płycie.

Varathron może nie nagrał najlepszego materiału w swojej karierze, ale udowodnił po raz kolejny, że ma własny styl i własną koncepcję muzyki. Z tym nie ma, co dyskutować tylko brać się za słuchanie „Untrodden Corridors of Hades”, bo jest to kawał naprawdę dobrego grania.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Kabalistic Invocation of Solomon
2. Realm of Obscure
3. Arcane Conjuring
4. Leprocious Lord
5. The Bright Trapezium
6. Death Chant
7. Delve into the Past

 

Autor

897 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *