Valgrind „Morning Will Come No More”

Wydawca: Godeater Records

Trochę wstyd, że Valgrind już prawie dwie dekady tuła się po death metalowym podziemiu i dopiero teraz poznałem w ogóle ich nazwę, o muzyce nie wspominając. No ale z drugiej strony debiut po dziewiętnastu latach od powstania wydali, więc trochę mnie to tłumaczy.

Pierwsza kwestia – okładka. Danielle może i całkiem nieźle zdziera sobie gardło w Valgrind, jednak myślę, że chłopaki powinni zrobić ściepę i wynająć jakiegoś lepszego grafika, bo okładka to lekki koszmarek. Szczęśliwie, nie mam takich problemów z muzyką zawartą na „Morning Will Come No More”. Włosi parają się death metalem, którego korzenie tkwią w amerykańskiej szkole – nieobce są im wpływy bardzo wczesnego Cannibal Corpse, Immolation, ale można tutaj usłyszeć też trochę naszego Vader… Chwilami ten materiał kojarzy mi się również z Devilyn, ale to głównie chyba z powodu wokalu i brzmienia.  znajdziemy tutaj też kawałek bardzo mocno inspirowany wczesnym Morbid Angel – „Rebirth pt I”. Widać więc, że muzyka Valgrind jest bardzo zróżnicowana. I przyklasnąłbym temu wszystkiego z całych sił, gdyby nie fakt, że „Morning Will Come No More” trwa prawie godzinę. Dla mnie jest to o wiele za dużo, nawet zważywszy na fakt, że muzyka Valgrind sama się broni. Po prostu płyta death metalowa ma (dla mnie) wpaść w odtwarzacz, przykurwić i zostać puszczona raz jeszcze, a tak – pomimo że wszystko jest okej, nie zawsze mam ochotę zapuścić „Morning Will Come No More” właśnie z uwagi na czas jej trwania. Ot, taka subiektywna sprawa, no ale nic na to nie poradzę. I poradzić nawet nie chcę.

Poza tym jednym zgrzytem debiut Valgrind jest porcją (za dużą niestety) porządnego death metalu. Na moje pocieszenie – podobno nadchodzący materiał Włochów ma być bardziej skondensowany czasowo. Jeśli muzyka będzie na tym samym poziomie, wówczas będzie bardzo dobrze.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Seven Horns  
2. Fifth Nightmare
3. Codex Armageddon
4. Dark Dressed Shepherd
5. Submission of Mortals
6. When Mortal Skin Ends to Be
7. Most High Perfection
8. Quest for Immortality
9. Rebirth Pt.1
10. Rebirth Pt.2
11. Capes of Desolation
12. Dark Age
13. Days of Greed
14. Only Human Beings Corrupt Their Will

 

Autor

11593 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *