Valaraukar „Demonian Abyssal Visions”

Wydawca: Iron Bonehead Productions

No, no. Ktoś tutaj bardzo lubi lata ‘90 w black metalu i chętnie z tej przebogatej skarbnicy dźwięków korzysta. Rzecz to oczywiście normalna w dzisiejszych czasach. Retro jest przecież w modzie, a Valaraukar dobrze o tym wie.

Nie można Szkotom jednak zarzucić bezczelnego kopiowania tych, którzy we wspomnianych latach ‘90 zdefiniowali gatunek jakim jest black metal właśnie. Co prawda korzystają oni z podstawowych środków które on oferuje, ale reszta jest już zupełnie autorska. I to na „Demonian Abyssal Visions” dobrze słychać. Wszystko jest płynne i siarczyste. Gitary są odpowiednio zimne, zaś perkusja nie stroni od szybszych partii, w których to czuć ducha potężnego Cesarza z okresu “In The Nightside Eclipse” . To fajnie. Ja bardzo lubię cesarskie opowieści, a te w wydaniu Valaraukar są naprawdę git, przez co z marszu zostałem kupiony. Nie ma więc tutaj mowy o zbędnych dźwiękach, wszystko jest ładnie odegrane, zaś gardłowy to istna perła tego materiału. Jego wokale są czyste, wręcz miejscami heavy metalowe, co sprawia, że całość nabiera odpowiednich, czarcich rumieńców, nadając tym samym poszczególnym kompozycjom odpowiedniego patosu i polotu. Nie mogę więc powiedzieć złego słowa o „Demonian Abyssal Visions”, może po za tym, że miejscami muzyka wpada w jakąś dziwną monotonię, przez co trudno jest się przedrzeć przez środek płyty, czego zupełnie nie kumam. Nie jest to oczywiście tak istotny szczegół, bowiem całość mimo tego potknięcia tworzy ciekawą, dobrze napisaną historię. której słucha się wybornie.

Naprawdę dobry debiut, który kręci się u mnie często i gęsto w podróży. Oby kolejne materiały pokazały, że nie jest to jednorazowy wybryk, a początek czegoś ciekawego.

Ocena: 8/10

Tracklista:
1. Harnessing Of Hostile Forces
2. The Unassailable Throne
3. Red Eyes Behold The Heart Of Ruin
4. Visions Of Truth Amidst Black Fum
5. Servants Of The Nameless
6. Conquering The Void

Autor

451 tekstów dla Chaos Vault

Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *