Usurpress „Trenches of the Netherworld”

Wydawca: Selfmadegod Records

No w końcu jakaś płyta z zestawu promówek, która mi naprawdę podeszła! Cieszę się niezmiernie, że trafiłem na kapelę Usurpress, która właśnie popełniła grzech ciężki wydając na świat płytę „Trenches of the Netherworld”.

Szwedzi (to słychać) wydali właśnie swój pierwszy długogrający album i muszę wam pozwiedzać, że naprawdę dzieło to jest zajebiste. Ja pierwszy raz spotkałem się z tą kapelą, kiedy odsłuchałem ich split z Bombs of Hades. Był to materiał bardzo dobry i teraz też jest bardzo dobrze. Nawet więcej niż bardzo dobrze, bo to specyficznie połączenie Death i Sludge Metal z lekką nutką Doom daje mi wiele satysfakcji ze słuchania. Dźwięki są takie jak powinny być: zgniłe, smoliste i odrażające. Jak słucham tej płyty to często mam skojarzenia z Asphyx, a to oczywiście świadczy o Szwedach zajebiście dobrze. Ciężko tu wybrać najlepszy numer- płyta naprawdę trzyma poziom od początku do końca i ciężko się do czegoś przyczepić oprócz braku innowacyjności. Ale czy w tym przypadku to jest naprawdę potrzebne? Chyba w takiej muzyce najważniejsze jest do żeby walcować umysły w starym, dobrym sprawdzonym stylu a nie wprowadzać jakieś nikomu niepotrzebne udziwnienia. Są jednak drobne smaczki w postaci, choćby folkowej wstawki w utworze „Dethroned by Shadows”, ale niczemu i nikomu to nie przeszkadza.

Po tym, jakie promówki ostatnio otrzymałem miałem niezmierną ochotę na powiew zgnilizny z samego serca krypty i to dostałem dzięki uprzejmości Usurpress. Ja w związku, z czym nie pozostanę dłużny i wystawię ekipie z dalekiej północy ocenę taka, na jaką zasługują!
Ocena: 8/10

Autor

849 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *