Usurper „Lords of the Permafrost”

Wydawca: Soulseller Records

Istnieją takie zespoły, których muzyka kojarzy mi się jednoznacznie ze słowem metal. Bez żadnych przymiotników, po prostu metal. I jednym z nich jest właśnie chicagowski Usurper.

Ursurper, który milczał przez kawał czasu – czternaście lat. Większość z Was czternaście lat temu pewnie jeszcze nawet nie słuchała metalu – nie Wasza wina, po prostu rodzice za późno zabrali się za siebie. Nieważne, wróćmy do „Lords of the Permafrost”, najnowszej, szóstej w dyskografii płyty. Cóż, jeśli znacie poprzednie wydawnictwa Usurper, to raczej nie powinniście być zaskoczeni, gdyż zespół generalnie trzyma się wypracowanych przez siebie środków. Grubo ciosane riffy, w których mamy po trochu death metalu, thrash metalu, black metalu, speed metalu… No po prostu metal – słowo klucz. Z drugiej strony słuchając „Lords of the Permafrost” i porównując ją do takiej „Diabolosis…” dochodzę do wniosku, że teraz jest to trochę bardziej przebojowa muzyka, jakby ciut bardziej melodyjna. Oczywiście wciąż do czynienia mamy z pokaźną dawką agresji, mimo to słuchacz ma wrażenie, iż podana została odrobinę przystępniej. Czy to dobrze – nie wiem. Kopie po dupie. Może jedynie spodziewałem się, że będzie kopała boleśniej albo w bardziej chamski sposób. Ale i tak nie narzekam, bo są na tym albumie riffy jak mastify i metalowy duch. Promówka kręci się u mnie od około dwóch miesięcy i w tym czasie zdążyliśmy się polubić. Może nie pokochać, ale polubić właśnie.

Ten album jest fajnym powrotem po latach. Porządnym, metalowym wpierdolem. Ja to kupuję, zobaczymy jak inni.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Skull Splitter
2. Beyond the Walls of Ice
3. Lords of the Permafrost
4. Cemetery Wolf
5. Warlock Moon
6. Gargoyle
7. Black Tide Rising
8. Mutants of the Iron Age
Autor

10868 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *