Urfaust „The Constellatory Practice”

 

Wydawca: Ván Records

Nowy Urfaust! W końcu. Mimo że od premiery „Empty Space Meditation” nie minęło jakoś wiele czasu, to ja i tak czekałem jak pojebany.

W międzyczasie ukazał się jeden rewelacyjny i jeden bardzo dobry split, ale jeśli chodzi o Urfaust to zdecydowanie za mało. W końcu jest. „The Constellatory Practice”, do taki tytuł nosi najnowsze dzieło Holendrów, rozłożyło mnie na łopatki. Zacznę dokładną analizę, utwór po utworze. Od pierwszych dźwięków już wiemy, z jakim zespołem mamy do czynienia. Pierwszy kawałek, czyli: „Doctrine of Spirit Obsession” znakomicie koresponduje z klimatami znanymi z doskonałej EP-ki „Apparitions”. Te chóry po prostu wgniatają w ziemię. Niewiarygodne, mozolne, hipnotyczne wałkowanie wprowadzi Was w głęboki trans. Kolejny kawałek: „Behind The Veil Of The Trance Sleep”. Dalej trans, dalej hipnoza, więcej tu też klimatów „kosmicznych”. Bardzo je lubię i zawsze docenię, jak ktoś je zagra dobrze. W przypadku Urfaust, jak nie trudno zgadnąć, zagrane są genialnie. „A Course In Cosmic Meditation” to bezpośrednia kontynuacja numeru poprzedzającego, ale więcej tu „hałasów” znanych dobrze wszystkim fanom Holendrów. I po raz kolejny: jak ktoś wie jak hałasować, żeby wypierdolić słuchacza do sąsiedniej galaktyki, to ma to sens. Urfaust potrafi. Dalej mamy kolejny transowo – noisowy monolit z kosmosu, czyli numer „False Sensorial Impressions”, a za nim mój osobisty faworyt na płycie.  „Trail Of The Conscience Of The Dead” to jest absolutny majstersztyk. Sztuka przez duże „S” i black metal przez jeszcze większe „B”. Powolny, mozolny riff, który się rozwija, ewoluuje, przekształca, ale dalej jest charakterystyczny i rozpoznawalny. Przez te niewiele ponad 12 minut nie nudzę się ani przez sekundę. Po raz kolejny zasłuchany śledzę zmiany, doszukuje się ukrytych znaczeń. Pod sam koniec, gdy riff przewodni zaczyna być grany na skrzypcach, a potem na wiolonczeli (chyba) to włos mi staje dęba na plecach. Kawałek po prostu doskonały. Końcówka płyty to już znane z wcześniejszych wydawnictw ambientowo- nosowe dźwięki. Porządny zamykacz płyty, trochę przydługawy, ale do tego już nas Holendrzy przyzwyczaili. Podsumowując: płyta wspaniała. Jestem zachwycony. Nie minęła nawet połowa roku 2018, a ja mam już swojego faworyta na płytę roku. A na pewno na ścisłą czołówkę.

Nie wiem, co to musiałby być za rok, żeby Urfaust wypadł z pierwszej trójki… A Course In Cosmic Meditation” musicie posłuchać. Jest to dzieło wybitne.

Ocena: 10/10

Tracklist:

1. Doctrine of Spirit Obsession
2. Behind the Veil of the Trance Sleep
3. A Course in Cosmic Meditation
4. False Sensorial Impressions
5. Trail of the Conscience of the Dead
6. Eradication Through Hypnotic Suggestion
Autor

844 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *