Unlight “Sulphurblooded”

Wydawca: Massacre Records

Ja tam tej niemieckiej kapeli wcześniej nie słyszałam, mimo że mam wrażenie jakbym widziała gdzieś już to logo. A może tak mi się tylko wydaje, bo ani to logo ani nazwa specjalnie oryginalna czy zachęcająca nie jest. Ale to wcale nie jest tak, że z góry oceniam muzę po okładce.

No blecór, jak w mordę strzelił blecór. Moje autko ukochane stało się przez tę płytę jeszcze bardziej satanistyczne niż kiedykolwiek wcześniej. Siara lejąca się z głośników przeżarła karoserię od środka, a darcie ryja przez Blaspheriona zagotowało płyn chłodniczy. No zło w najczystszej postaci. Napierdala to solidnie po głośnikach ciężkimi jak ołów riffami brutalnie kopiąc po dupie. No ale nie przesłuchałam jej wtedy w całości i to właśnie mogło zaważyć na tym, że wtedy mi się to podobało bardziej. Teraz, gdy przesiadłam się z głośników samochodowych na system grający, nie oszukujmy się, nieco lepiej i posłuchałam tego w całości dochodzę do wniosku, że owszem, jest to kawał porządnej napierdalanki, ale niestety w niewielkich ilościach. Bo prawdą jest, że „Sulphurblooded” to mieszanka iście czarciego blacka, chwilami trashowej werwy i melodyjnych wstawek, totalny mix najlepszych z najlepszych (chociażby Dark Funeral), ale w pewnym momencie pojawia się myśl : „wystarczy”. To taki moment, kiedy zaczynasz słyszeć, że przy szybszej napierdalance chłopaki się nie zgrywają. Przy tempie umiarkowanie szybkim, że tak to nazwę, muza brzmi zajebiście, ale poważnie, mogliby zainwestować w metronom. Poza tym sięganie po płacz dziecka czy motywy z marsza pogrzebowego są już zwyczajnie żałosne.

Nie zmienia to faktu, że „Sulphurblooded” to już piąty krążek w dyskografii Unlight, z czego wniosek jest taki, że grono słuchaczy zapewne mają. Może i w kraju nad Wisłą znajdą się słuchacze blacka, którym ich granie przypadnie do gustu.

Ocena: 6,75/10

Tracklist:

01. Sulphurblooded
02. Dead All Thing Will Be (Part I)
03. Sic Transit Gloria Mundi
04. Pale Rider – Pale Horse
05. Become an Opponent
06. Sound Forth the Trumpet…That Shall Never Call Retreat
07. Invictus
08. Dead All Thing Will Be (Part II)
09. By the Seventh Spell – A Blackthrash Symphony
10. Deine Waffen zu meinen Füßen


Autor

34 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *