Unhuman Disease “Into Satan’s Kingdom”

Wydawca: Black Hate Productions

Jak na okładce widzę muzyka zespołu (jedynego dodajmy), zaś fotka utrzymana jest jedynie w czerni i bieli, to oczywistym jest, że taki zespół może grać tylko jedno. Black kurwa metal.

No i nie inaczej jest w przypadku Unhuman Disease. Ten amerykański one man band tworzy człowiek niegdyś zamieszany w taką kapelę jak Thornspawn. Muza zawarta na jego czwartym krążku to czysty i ortodoksyjny do bólu black metal. Tak jak w oklepanym sloganie reklamowym niejednego podziemnego wydawnictwa w tym gatunku – bez klawiszowych ozdobników, bez damskich wokali i innych niepotrzebnych w tym gatunku pierdół. Nocturnus Dominus, który jest człowiekiem do wszystkiego w Unhuman Disease, stworzył na „Into Satan’s Kingdom” muzykę całkiem prostą, ale przypadającą mi do gustu w stopniu wystarczającym. Może gdyby brzmienie było ciut lepsze, zwłaszcza automat (bo przynajmniej brzmi to jak automat) dudnił trochę lepiej, byłoby już całkiem cacy. Bez tego niestety utrzymany głównie w średnich tempach album jawi się tak, jak zaznaczono to w booklecie – tylko dla ortodoksów. Czasem kompozycyjnie nawiązuje się na „Into Satan’s Kingdom” do samobójczego odłamu w black metalu, acz nie zawsze. Przeważająca większość albumu to wisielcze hymny pochwalne ku czci Szatana, którego imię pada tu bardzo często. Posępne melodie może nie wpadają w ucho, ale da się je rozróżnić, gorzej kiedy muzyka zwiększa tempo i natężenie – chwilami trudno wyłapać coś więcej. Mam też nieodparte wrażenie, że Unhuman Disease nagrywało ten krążek w dwóch sesjach, bo od utworu tytułowego brzmienie poprawia się, jest bardziej selekcyjne, wyraźniejsze, z wyraźniej zaznaczonym basem. A może to Szatan dopiero w połowie się obudził?

Cóż, całe „Into Satan’s Kingdom” można by streścić w trzech słowach, zaczerpniętych również z bookletu – ortodoksyjne czczenie diabła. W obowiązkowej czerni i bieli.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Entering Satan’s Kingdom
2. Diabolic Devotion
3. Calling Of Satan
4. Demonic Unholy Night
5. Guided By Satan
6. Howls Of Sorrow
7. Into Satan’s Kingdom
8. Worship
9. Spreading The Disease
Autor

12456 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *