Unholy Grave “Grind Killers”

Wydawca: Selfmadegod Records

Uch, jak czasem już trafi do mnie grindowa płytka, to albo mnie wynudzi, albo rozjebie na kawałeczki. A jako, że alfą i omegą w tym temacie nie jestem, to nigdy nie wiem, co mnie czeka…

Ale Unholy Grave należy definitywnie do tego drugiego sortu grind core’owych kapel. Dyskografię mają długą jak narzędzie pracy Rocco Siffrediego, a „Grind Killers” to materiał zarejestrowany na żywca w studio w Holandii. Bo tak w ogóle to Unholy Grave z Japonii pochodzi. Ale jakież znaczenie ma narodowość, jeśli muzyka jest w porządku? A na „Grind Killers” znajdują się utwory, które są nawet bardzo w porządku. Skoczny grind core’owy łomot, który niczym 23 petardy rozpieprzają sielski krajobraz dookoła. Co fajne, nie są to krótkie kilkusekundowe łupnięcia, ale normalne numery, dzięki czemu da się załapać melodię, rytm i tak dalej. Potężna i ciężkie brzmienie, za to sama muzyka dosyć często zahacza o rejony charakterystyczne dla punka. No ale w końcu z czegoś grind wyrósł, prawda? No a poza tym, żeby jeszcze w temacie punk rocka się obracać, Unholy Grave nagrało cover The Ramones – który notabene również wypadł świetnie. W sumie to nie za bardzo się mam co rozpisywać nad kawałkami z „Grind Killers”, bo góruje w nich piękna prostota i czyste pierdolnięcie, nie będzie to więc recenzja – elaborat rozkładająca muzykę Unholy Grave na czynnikie pierwsze. No może jedynie to bym się do tekstów przyczepić miał, bo strasznie łopatologicznie przedstawiają punkt widzenia kapeli. Szczęśliwie nie idzie ich zrozumieć w samej muzyce, więc nie mam z tym problemu, hehe.

Powtórzę więc po raz kolejny – ta płyta rozwałkowała mnie i z przyjemnością słucham jej dzień w dzień. Co w przypadku death/grind core’a częste nie jest, ale jak widać – zdarza się. Zresztą, jak sam tytuł mówi – same grind’owe killery.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Prologue

2. Confession

3. Buried Terror

4. Pay The Price?

5. Media’s Story

6. Death By Terror

7. Free From Fear

8. Murderer

9. We Are Human

10. Motorcharged

11. Morbid Dark Angels

12. Little Bastards

13. Blind Barrier

14. Missing Children

15. Justice?

16. Beat On The Brat (Ramones cover)

17. No Racial Superiority

18. Maniacal Discharge

19. Deadly Terror

20. Terror After Terror

21. Freedom To Eat

22. Grind Faith

23. Epilogue

Autor

12489 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *