Unaussprechlichen Kulten „Baphomet Pan Shub-Niggurath”

Unaussprechlichen Kulten Baphomet Pan Shub-NiggurathWydawca: Iron Bonehead Production

Niedawno zagrali w naszym pięknym kraju, niedawno też ukazał się ich najnowszy krążek. Do Szczecina się nie pofatygowałem, ale krążek z miłą chęcią Wam zrecenzuję.

Mowa oczywiście o Unassuprechlichen Kulten – choć „mowa” miejsca mieć tu nie powinna, heh. Trzeci album Chilijczyków został zatytułowany „Baphomet Pan Shub-Niggurath” i nie powala długością, bo jest krótszy od „Reign In Blood”, hehe. Powala za to siłą, jaka bije z tej płyty i mrokiem, wypełzającym z głośników – jeśli ktoś nie miał przyjemności poznać tej muzyki, to powiem Wam, iż skojarzyć się może między innymi z Incantation – czuć tutaj tą samą demoniczność muzyki, unurzaną w ciemności – muzycznie bowiem echa ich pobrzmiewają, ale nie są wyznacznikiem, bo jeśli o takim mówimy, to trudno mi wskazać jednoznacznie, pewnie byłoby to coś z wczesnego Morbid Angel. Sinister. Z drugiej strony, można by ryzykować i twierdzić, że Unaussprechlichen Kulten wypracowało coś co zakrawa na własny styl. Ale powiem tak – teg o typu dywagacje często prowadzi się z kumplami przy piwku, niż po robocie przy wodzie mineralnej.

Napisać jednak mogę i chcę, że „Baphomet Pan Shub-Niggurath” jest krążkiem, którego słucha się z niekłamaną przyjemnością. Bo jest klasycznie. Bo jest potężnie. Bo podziemny sound powoduje gęsią skórkę.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Prologue
2. The Hooded Baphomet Bleated
3. La Recta Provincia
4. Yogge-Sothothe
5. Ceremony of Belial
6. Kadath in the Cold Waste
7. Nomen Mysticum
8. Spirals of Acrid Smoke
9. Epilogie
Autor

12163 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *