Two Runes „Herää Eurooppa”

tworunes

Wydawca: Black Death Production / Putrid Cult

Kiedy jebany żar leje się z nieba, to nie szukasz skomplikowanej, wielowarstwowej muzyki. Jeśli już w ogóle masz siłę czegoś słuchać, to musi to być proste jak dialogi w pornusach. I taki właśnie jest materiał Two Runes.

Ten dwuosobowy hord przywędrował do mnie – dzięki Black Death Production – z Finlandii. Przytargał nieco chłodu, ale ustalmy, że bez przesady. To nie klimatyzacja w Biedrze, która w te upalne dni dla wielu staje się bliższa niż obrazek najświętszej niepokalanej. Nieważne. Co nam Two Runes daje? Ano mamy tutaj bardzo prosty black z elementami, które pozwalają mu przypiąć łatkę „epic”. To 5 utworów (w pierwszym biciu było ich cztery) zapadających w pamięć. Przede wszystkim dzięki prostocie, która się z tego materiału wręcz „wylewa”. Do tego riffy. Słyszeliście je już kiedyś i właśnie dlatego może się Wam dobrze tego słuchać. Oczywiście przy założeniu, że nie przeszkadza Wam łatka „NSBM”. Muzycznie korzeni tego co tutaj dane nam usłyszeć szukałbym chociażby u Quorthona. Zresztą co ja będę gadał po próżnicy. MI utwór „Oh Mother Europe” przypomina „Enter the Eternal Fire”. A może mam po prostu udar i mi się pierdoli. O czym tym zawodzi wokal Two Runes? Jak już wiecie z racji wspomnianej łatki zespół jest dumnym przedstawicielem narodu. Którego? Ano swojego. Kogo nie lubią Finowie? Szwedów i Rosjan. I tym drugim dedykowany jest jeden z utworów. Prawie im. Chodzi o „Ode to Heroes”. To utwór dla wszystkich tych, którzy walczyli przeciwko czerwonej zarazie w czasie II Wojny Światowej. Także ten, panslawistom się ten materiał nie spodoba.

Tytułem podsumowania jestem zmuszony napisać, że to całkiem porządny kawałek grania. Jak na demo tym bardziej. Ciekawe jak to się rozwinie.

Ocena: 7/10

Tracklist:

01.Oh, Mother Europe
02.Execution of the Followers of the Desert Gods
03.The Ancient Blood
04.Ode to the Heroes
05. March of the Titans

Autor

3814 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *