Twinge „Enslaved by Human Mind

Kontakt: Twinge

Musimy chyba jeszcze dobitniej jako Kejos wyrażać niechęć do muzycznej szuflady opisanej jako „mathcore/progressive nu metal czy jak to się tam jeszcze określa. Na czole sobie to wydziaram.

Wciąż zdarza się ktoś kto częstuje nas takimi materiałami. I wcale na tym dobrze nie wychodzi. Po pierwsze dlatego, że średnio czuję się kompetentny do opisywania takich materiałów. Bo muszę to robić na bazie strzępków tego gatunku, jak gdzieś tam – niekoniecznie z własnej woli – udało mi się słyszeć. Po drugie wydaje mi się, że nasi czytelnicy nie są targetem dla takich zespołów/wydawców. Nie napiszę z pełnym przekonaniem, czy Twinge rżnie z kanonu gatunku (chociaż poszczególne utwory wydają mi się znajome), czy może jednak daje jakiś swój pierwiastek. Nie podoba mi się ten materiał, ale nawet nie dlatego, że kompletnie nie czuję tego gatunku. On ma momenty, które są w stanie wywołać jakieś poruszenie w słuchaczu (np. druga połowa „Bleeding Ears”, która kojarzy mi się  z hardcore o punkowym zabarwieniu czy „Dynastia”). Ale jest za długi, a to uwydatnia nudę. Ta ostatnia od mniej więcej połowy tego materiału panoszy się coraz bardziej. A to odbiera chęć na słuchanie. Brak mi też tutaj wkurwienia. Pewnie jakby w brzmieniu coś pomajstrował, odbiór by się poprawił. To za co mogę podziękować Twinge, to że nie raczą nas w swojej muzyce słodkimi pierdziuchami. W postaci krystalicznie brzmiących solówek, różowych melodyjek i wokalisty, który częstuje nas czystymi partiami na przemian z tymi, mającymi udowodnić, że posiada jaja.

I już tak zupełnie na koniec. Pewnie nigdy do tej płyty nie wrócę. Natomiast patrząc na nią – pomijając przy tym gatunek – to nie jest jakiś chujowy materiał. Jakbyś ktoś go puścił w knajpie czy na innej imprezie, to nie przewracałbym oczami z jasnym przekazem „weź to, kurwa, wyłącz”. Po prostu przestałbym się na nim skupiać, a w konsekwencji słyszeć.

Ocena: 4/10

Tracklist:

01. Intro

02. Twinge

03. Bleeding Ears

04. Dynastia

05. Pills

06. nslaved

07. Brain Corruption

08. This is not our War

09. Time To End

10. Lucifer’s Throne

11. Void

12. Outro

Autor

3398 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *