Turbocharged / Ragehammer “Enlightenment by Bloodletting”

Turbocharged Ragehammer Enlightenment by BloodlettingWydawca: Godz ov War Productions

Nie kojarzę polsko – szwedzkich splitów, a trzymając się aktualnej polityki historycznej można by było zaryzykować, iż kto jak kto, ale Szwedzi, sprawcy potopu i oblężenia Jasnej Góry to nie jest najlepszy partner dla Polaków, hyhy…

Choć płytka dzielona przez Turbocharged i Ragehammer zadaje kłam temu twierdzeniu, bo słychać, że obie kapele dogadują się znakomicie. Zacznijmy od Turbocharged, zespołu na którym srogo zawiodłem się przy okazji ich drugiego krążka. Po świetnym debiucie zespół obniżył na nim sporo loty, kolejnych wydawnictw nie słyszałem. Zaś numer, który zamieścili na „Enlightenment by Bloodletting” jest w porządku. Nie jest może zajebisty, ale jest ok. Taka mieszanka black/thrash metalu z chropowatym death’n’rollowym brzmieniem. Noga przy nim chodzi, głowa też, bo Turbocharged tworzy muzykę chwytliwą. Kawałek z tego splitu pokazuje, że może coś jednak jeszcze z nich będzie, po kiepściejszych materiałach. Druga strona splitu to polski Ragehammer, który wywołał spore zamieszanie na scenie swoją demówką „War Hawks”. A jak nowy numer? Stylistycznie – wciąż mamy black/thrash metalową jazdę w stylu totalnie wkurwionego Impaled Nazarene. Każdy kto słyszał demo i je polubił nie będzie rozczarowany. Ja tak mam na przykład, choć nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ten pojedynczy numer jest trochu słabszy od kawałków z „War Hawks”, przy najmniej w wersji studyjnej, bo podejrzewam, że koncertowo wciągnie maniaków nosem, jak Charlie Sheen krechę. Z drugiej strony – na polskiej scenie nie wiele kapel z tego gatunku może się z nimi równać (a teraz czekam na zarzuty o kolesiostwo).

Dobra, reasumując – to jest dobry split, skierowany do osób, które lubią dobrą, przyjacielską black/thrash metalową przemoc. Po ryju na pewno zbije kilka osób, więc jeśli macie chrapkę to ustawcie się w kolejkę, bo przewidziany będzie limit.

Ocena: 7/10

Tracklist:

Side A
1. Turbocharged – Bloodletting  
Side B
2. Ragehammer – PanzerFaustian Enlightenment
Autor

12497 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *