Tronos „Celestial Mechanics”

Wydawca: Century Media Records

Kurwa, ja pierdolę. Łakomstwo nie popłaca, również gdy jest się recenzentem. Ja na ten przykład połasiłem się na promówkę Tronos gdyż po oczach uderzyło mnie nazwisko Shane’a Embury’ego, do którego dołączyli inni muzycy z tak zwanych topowych zespołów. Myślę sobie „będzie wpierdol”.

A tu taki chuj. Tronos to kapela poruszająca się po płaszczyźnie bardzo eklektycznego metalu. Przy czym ten metal to z gatunku „nowoczesne brzmienie” jest. Ja sobie myślę, że jak dostanę w dziub jakimś grindowym wyziewem to tylko zwinę się w kłębek i będę wypatrywał rychłego końca. I co prawda wypatruję rychłego końca, ale z uwagi na to, że ten krążek jest tak cholernie nudny i nieciekawy. Takie granie to może miało branie w 2000 roku, jako odpowiedź na numetal. A teraz? Jakieś popłuczyny po melodyjnym death metalu, wymieszane z awangardą, jakimś psychodelicznym sludgem, kurwa gotykiem z damskim zawodzeniem… No, trochę ich ratuje to, że słychać tutaj echa Voivod, ale bardzo odległe, jakby z innej galaktyki dochodziły. To znaczy voivodowski klimat jest tu bardzo gęsty, mocno wyczuwalny, muzycznie natomiast to jest jakaś pomyłka. Słucham „Celestial Mechanics” i słucham i są dwie opcje – albo ja nie rozumiem geniuszu na niej zawartego albo po prostu nie jest to dobry album. Jak u Kierkegarda – „albo – albo”. Jeśli ja miałbym wybierać, zdecydowanie skłaniam się do tej drugiej opcji. Odsłuchajcie sami i oceńcie, ale nie miejcie do mnie pretensji, że straciliście pięćdziesiąt minut życia. Słuchanie tej muzyki, to bowiem trochę hazard.

Ja jestem cholernie zawiedziony tym co słyszę na debiucie Tronos. Płyta bez życia, z przerostem formy nad treścią. I aż szkoda, że wyszła spod pióra takich muzyków.

Ocena: 3/10

Tracklist:

1. Walk Among The Dead Things (07:48)

2. Judas Cradle (06:41)

3. The Ancient Deceit (02:57)

4. The Past Will Wither And Die (07:19)

5. A Treaty With Reality (03:08)

6. Voyeurs Of Nature’s Tragedies (02:56)

7. Birth Womb (03:40) 8. Premonition (05:01)

9. Beyond The Stream Of Consciousness (03:34)

10. Johnny Blade (06:22) 

Autor

12278 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

  • Ta plyta jest genialna ,wysmienita ,oryginalna ,eksperymentalna ,progresywna ,klimatyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *