Tribulation „The Horror”

Wydawca: Pulverised Records

Znów oldskul? I dobrze, my w ChaosVault tylko pozujemy na takich trendziarskich spoko ludzi, bo chcemy by leciały na nas te młode dupy, a tak po prawdzie to lubujemy się w tym chamskim metalu dla śmierdzących ochlajtusów.

Pewnie na znajomość debiutu Tribulation wielu lasek nie wyrwę, tak jakbym mógł zrobić to,machając im przed oczyma wspólnym zdjęciem z Małaszyńskim (albo z Hellstormem, hehe), ale wali mnie to, bo Szwedzi wysmażyli taką płytę, że czapki z głów. Dziesięć kawałków, których nie da się jednoznacznie sklasyfikować jako thrash bądź też jako death metal tylko. Taka to bowiem zabójcza mikstura, w której przewijają się wpływy Possessed, Slayer, ale można też trafić na starą Szwecję lub klimaty w stylu Asphyx. „The Horror” to album nagrany z polotem, wściekle metalowy i w 100 procentach szczery. Atutem są na pewno mordercze solosy, których mamy tu multum, dobra brudna produkcja, jak i sama atmosfera tego krążka. Gdzieniegdzie zostały wplecione patenty rodem z horrorów klasy B – niewiele ich, ale odznaczają się na tle szybkich riffów. Zwolnień mamy tu bowiem naprawdę mało, ale i tak są one wówczas miażdżące, tak jak w przypadku zalatującym wspomnianym już Apshyx „Seduced By the Smell of Rotten Flesh”. To dzięki, między innymi, tym patentom, ale też kawałkom w stylu „Sacrilegious Darkness”, na którym wypalono olbrzymie logo Morbid Angel nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że „The Horror” to płyta thrash metalowa, obleczona tylko w szwedzki sound. Ale to chyba dobrze, że Tribulation nie ma ochoty zamknąć się w jednej konkretnej szufladce. Choć ten rozziew pomiędzy thrash a death metalem nie jest w ich przypadku jakoś wybitnie drastyczny.

„The Horror” to debiut co się zowie, zawartość metalu w metalu jest tak wysoka jak tylko się da, dlatego myślę, że nie ma podstaw, by sądzić, iż Tribulation przyniesie wstyd swojemu labelowi tak jak pomyłki typu Closer.

Ocena: 5/6

Tracklist:

1. Into the Jaws of Hell
2. Crypt of Thanatophilia
3. Curse of Resurrection
4. Beyond the Horror
5. The Vampyre
6. Sacrilegious Darkness
7. Spawn of the Jackal
8. Seduced By the Smell of Rotten Flesh
9. Graveyard Ghouls
Autor

12139 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *