Trauma / Offence „Craving For…/Holy Vermin”

Trauma Offence Craving For...Holy VerminWydawca: Deformeathing Records

Niektóre zespoły lubią o sobie przypominać fanom przy pomocy różnych zapychaczy i tak dalej. Podobnie zrobiła Trauma, która postanowiła wydać jakiś czas temu split z młodym zespołem Offence.

Czyli mamy split. Każdy z zespołów na tej siódemce umieścił po jednym numerze. Zacznijmy od wspomnianych Elblążan. „Craving For…” to ponoć odrzut z sesji do „Harmatii”, która ukazała się, bagatelka, dziewięć lat temu. Przyznam jednak, że nie pasuje mi ten utwór do końca i potrafię zrozumieć, dlaczego Trauma nie zamieściła go wówczas na EPce. Symfoniczna wstawka jakoś średnio pasuje mi do ich twórczości, sam numer też mnie nie porywa. Dziwne, bo po tamtej EPce zespół wydał przecież jeszcze bardzo dobry krążek „Neurotic Mass”. Cóż, szkoda, że kapela Mistera nie zdecydowała się nagrać jakiegoś nowego numeru na ten split. Nowy kawałek natomiast zaserwowali Ślązacy z Offence. Dobry, unurzany w szwedzkiej posoce death metal. Mroczny, z dobrym intro, mocno pod Dismember – mięsiste, chropowate brzmienie gitar, perkusyjna łupanka i dobry, lekko charczący growl – ot, opisałem Wam właśnie cztery minuty muzyki, heh. Fajnie to brzmi i nowy numer jakby mniej kojarzy mi się muzycznie (i brzmieniowo) z Throneum, a zdecydowanie w większym stopniu z klasycznym szwedzkim nakurwianiem.

Czy warto kupić tę siódemkę? W sumie tak, choćby dla numeru Offence. Dla kawałka Traumy – tylko jeśli łykacie wszystko co ukaże się z ich logówką.

Ocena: 6/10 i 8/10

Tracklist:

Side A
1. Trauma – Craving For…    
Side B
2. Offence – Holy Vermin

 

Autor

12146 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *