Trajeto de Cabra “Supreme Command of Satanic Will”

Wydawca: Iron Bonehead Productions

Dzisiaj czas na zespół z kraju Klonowego Liścia, w którym można utopić się w jednych z największych jezior na świecie, hokej to niemal religia, zaś kult Ross Bay jest wiecznie żywy. I to właśnie z Kolumbii Brytyjskiej wywodzi się kolejny pomiot – Trajeto De Cabra. Zespół ma już za sobą demosa oraz split z Sacrocurse, więc do nowicjuszy już nie należy. I teraz, po 5 latach abstynencji i uzupełnieniu składu wydaje swój debiutancki album.

“Supreme Command Of Satanic Will” to idealny przykład tego, jak rozpętać wojnę i pozostawić po sobie zgliszcza. Ilość blastów jaka spada na głowę słuchacza podczas tych niemal 31 minut równa się niemal ilości zrzuconych bomb na Berlin podczas wojny. Nie ma więc tu miejsca na jakiekolwiek zwolnienia czy lżejsze momenty, bo te, jeśli już są, szybko giną pod ciężarem bębnów. I one tutaj właśnie stanowią centralny punkt, siłę muzyki Trajeto De Cabra. Bestialski black/death ubrany w wojenne szaty mimo wszystko nie jest kopią dajmy na to takiego Revenge, acz eksploratorem ścieżki obranej przez zespoły z pierwszej połowy lat ‘90, gdzie ten gatunek dopiero na dobre się kształtował, zaś zespoły poszukiwały jak najbrutalniejszej formy przekazu mieszając black z death metalem w krwistym sosie grindcoru. Prymitywizm jest więc tutaj mocno odczuwalny, ale w prostocie przecież siła i Trajeto De Cabra to udowadnia kopiąc po dupie takim “Cursed Graves Of The Unanointed”, czy też niszcząc tytułowym “Supreme Command Of Satanic Will”, gdzie praca gitar jest niemal idealna, zaś wokale dokonują ostatniej egzekucji.Wszystko przy tym brzmi odpowiednio surowo, a zarazem brudno i siarczyście, niemal bestialsko.

I tak. “Supreme Command Of Satanic Will” to prosty, ale za to skuteczny wojenny walec, który każdemu maniakowi Ross Bay powinien się spodobać.

Ocena: 7,5/10

Tracklista:
01. In Fear Of Saturn
02. The Final Gate
03. Cursed Graves Of The Unanointed
04. Scythe Of Pestilence
05. Supreme Command Of Satanic Will
06. Blackened Hands Of The Impure
07. Heretic Terrorist

Autor

477 tekstów dla Chaos Vault

Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *