Towards the Hell „Eternal Darkness”

Trafiła do mnie EPka w ogóle nie znanego mi Towards the Hell, zaciekawiony więc wrzuciłem ją do odtwarzacza i faktycznie – nazwa kapeli oddaje zawartość.

Niestety bowiem, osobiście dla mnie podróż przez te kilkanaście minut to takie trochę muzyczne piekiełko. Trzech chłopaków zabrało się za tworzenie black metalu. I fajnie, bo może coś z tego kiedyś będzie. Sęk w tym, że ich debiut woła o pomstę do piekieł i uwagę wpisaną w zeszyt do katechezy, gdyż już dawno nie słyszałem tak topornego i infantylnego black metalu. Wszystko mi się tu nie zgadza. Już okładka sprawiła, że zaświeciła mi się ostrzegawcza lampka w łepetynie. Muzyka Towards the Hell jest totalnie wtórna i infantylna, oparta gdzieś tam o jakieś wczesne Christ Agony, Burzum (nie tylko z uwagi na cover) czy bo ja wiem… Silencer? Zasadniczo to ma to być coś w stylu raw black metalu z nutką depresji. Ale to jest tak nudne, że kwadrans dla mnie jest wysiłkiem. Na moje nieszczęście rozumiem też większość tekstów, ale spoko, jak miałem kiedyś szesnaście lat to napisałem teksty koledze do zespołu i do dziś się tego wstydzę. Młodość, naiwność. Za dziesięć lat muzycy Towards the Hell spojrzą na „Eternal Darkness” prawdopodobnie tak samo. Póki co nie ma tutaj totalnie na czym ucha zawiesić i ja mam już dość wałkowania tego krążka i szukania na siłę czegoś co mogłoby podwyższyć im ocenę.

Ok, jak to mówią szataniści – pierwsze koty za płoty (taki żarcik). Towards the Hell zadebiutowało, kilku osobom się spodoba, ale dla mnie osobiście jest to taka mała tragedia. Polecam więc po prostu salę prób i słuchanie dużej ilości black metalu.

Ocena: 3/10

Tracklist:

1. Eternal Darkness
2. Black Mass
3. Wolf’s Moon
4. Sorrow ov the Immortal Man
5. Lost Wisdom (Burzum cover)

Autor

11622 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *