TOBC „What It’s like to Be Undead”

TOBC  What It's like to Be UndeadWydawca: Darker Than Black Records

Atmosferyczny black metal to nie jest mój konik, nawet jeśli kapela pochodzi z Polski. A TOBC właśnie spełnia obydwa kryteria.

Już na dzień dobry myślę, że zjebały mi się słuchawki, na których uprzednio sobie usiadłem, a potem okazuje się, że wcale nie – działają tak jak działały, tylko „What’s it’s like to be Undead” tak brzmi. To nie zwiastuje nic dobrego. Okej, TOBC to zespół jakich wiele na polu samobójczego / depresyjnego black metalu i niestety nie mogę znaleźć u nich tego czegoś, co sprawi, że zostanę przy tych dźwiękach na dłużej. Niby jest nieźle, chwilami Dominicus – jedyny członek zespołu, jak na ten gatunek przystało – potrafi zarzucić ciekawym motywem, jednak przez większą część trwania drugiej płyty zespołu nie urywa mi to dupy. Może ktoś, kto siedzi w tej muzyce głębiej potrafiłby docenić. Mi się to kojarzy chwilowo z takimi klasykami w stylu Lifelover,wczesna Katatonia, mrocznym rockiem a’la Joy Division – myślę, że rozumiecie, co u TOBC piszczy. Może moje odczucia byłyby nieco lepsze, ale dodatkowo dobija mnie długość tego materiału. Przyznam, że przysypiam trochę podczas słuchania „What’s it’s like to be Undead”. A tu dopiero numer piąty z dziewięciu.

Nie wiem, niech sobie odsłuchają ten krążek smutni metalowcy, którzy siedzą w tej muzyce częściej i głębiej niż ja i najwyżej wyślą mi hatemaila, ze zjebą, że się nie znam. Dla mnie to muzyka przeciętna, ot tak na pół skali.

Ocena: 5/10

 Tracklist:

1. Bleakness in Blossom    
2. Deca Dance    
3. Distant    
4. Good Morning    
5. Into the Fray    
6. Un    
7. Dead Nation    
8. Life to Let    
9. Revival

 

Autor

11970 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *