Throneum / Leichengott „Trupi Jad”

Wydawca: Societas Oculorum Arcanorum Records Departamentum

Właśnie napisałem Efowi, że miałem ochotę kogoś dziś zjebać, bo mam zły humor. Ale komuś się upiecze, gdyż postanowiłem pokatować się chwilę najnowszym kawałkiem siarki Throneum połączonego z grudką smoły Leichengott.

Oba numery pochodzą z 2009 roku. Przy czym dawno już nie słyszałem, by Throneum brzmiało aż tak syfiaście. Brzmienie perkusji jest straszne, całość lekko przytłumiona, na powierzchnię przedzierają się tylko wrzaski oraz werbel. Ogólnie, „Once Upon The Throne” jest chyba jeszcze bardziej brudne i nienawistne, niż ostatnie dokonania Throneum, bliżej temu materiałowi do „Bestial Antihuman Evil”. Ale zgadnijcie – zajebiście mi się to podoba. Druga kapela, czyli Leichengott… dotychczas jakoś twórczość black metalowców omijała mnie, – do tej pory. Ale pora nadrobić com stracił, bo „Battle Horns” to kurewsko potężny materiał. Jak dla mnie, to nawet lepszy niż utwór Throneum. Ciężka, smolista produkcja nadaje mu mocy. Sama kompozycja ma dość ciekawą budowę – chwilami mamy diabelnie szybkie i agresywne napierdalanie (ale co najlepsze – odegrane porządnie i z sensem), zaś kiedy indziej dość monumentalne, kroczący rytm. Generalnie, postanawiam poszperać za wcześniejszymi wydawnictwami tej kapeli.

 

Trupi Jad” to idealna nazwa dla tego splitu, bo obie kapele po równie plują trucizną w uszy słuchacza. Maniacy podziemia powinni poszukać tego materiału. I się pospieszyć, bo oczywiście – limit 666 kopii.

 

Ocena: 8/10 i 9/10

Tracklist:

1. Throneum – Once Upon The Throne 9
2. Leichengott – Battle Horns


Autor

10675 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *