Theologian „Some Things Have To Be Endured”

Theologian Some Things Have To Be EnduredWydawca: Crucial Blast Records

Ta płyta zdecydowanie nie pasuje do tego, co zwykle na łamach Chaosa się recenzuje. Ta płyta w sposób znaczący odbiega od słuchanych przeze mnie rzeczy. Ale jednak: ta płyta jest świetna, dlatego wypada się nią na łamach Chaosa podzielić i zachęcić do przesłuchania.

Mowa będzie o projekcie Theologian, który objawił mi się za pomocą wydawnictwa zatytułowanego “Some Things Have To Be Endured”. Dzięki tej płycie będziecie mogli się przenieść w zimny i ponury świat Industrial/ Noise/ Darkwave/ Electro, w którym ja zatopiłem się po czubek głowy. Wszystko to jest wyważone, przemyślane, doskonale zaaranżowane. Słucha się tej płyty znakomicie a dodatkowym wielkim atutem jest zaproszenie do współpracy przy nagrywaniu “Some Things Have To Be Endured” wielu świetnych wokalistek, co dodaje tej płycie wręcz podniosłego charakteru. Spokojnie mogłaby być to ścieżka dźwiękowa to jakiegoś mrocznego, psychologicznego thrillera albo tworzyć wyśmienity podkład pod postapokaliptyczną lekturę. Zajebistość tej płyty polega na tym, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są numery bardziej melancholijne, transowe, ale i noisowe hałasy oraz całkowicie oderwane od rzeczywistości elektroniczne dźwięki. Przesłuchanie tej płyty to dość duży wysiłek, bo trzeba się w całości zaangażować. Ale się opłaca, bo muzyka oddaje nam mnóstwo emocji.

Ja się zatopiłem po raz kolejny w tych dźwiękach i nijak nie mogę się od nich oderwać. Theologian. Zapamiętajcie tę nazwę!

Ocena 9/10

Tracklist:

01. Black Cavern Myopia

02. Ectothermism

03. Gore – Stained Ramparts

04. Grand Guignol

05. Like Love, Only Real

06. The Conjoined Deviant Procession

07. Welcome To The Golden Age of Beggars

08. Writhing Corpus Landscape

Autor

776 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *