The Skeletal “The Plague Rituals”

Wydawca: Metal Inquisition Records

Zagadka: co może grać kapela z Kamem Lee w składzie?

Tak, oczywiście, innej opcji nie ma. Taka kapela musi grać death metal, zazwyczaj old schoolowy lub old schoolowy. Ewnetualnie w klimatach starej szkoły. Tak właśnie robi The Skeletal. Najpiękniejsze jest to, że każda kapela, w jakiej swoje paluchy zamoczy Kam jest w zasadzie zajebista. Dzięki „The Plague Rituals” orzekam, iż The Skeletal nie odstaje od tego stwierdzenia ani na milimetr. Ta muzyka ma ciężar i ma smród, ale ma też świetny feeling i przyjemnie buja. Na przykład utwór tytułowy, kiedy Lee wyrzyguje swoje stanowisko: „We Are The Skeletal – Beware The Skeletal” – uuu, przyjemnie ktoś buja tą trumienką, tak po amerykańsku. Czasem jednak zwolnią, jak w numerze „Ancient Sacred Evil”, gdzie całość przypomina klimatem nieco Obituary, oczywiście wokal odstaje zdecydowanie od głosu Tardy’ego, ale wybór pomiędzy barwą Kama a Johna to jak wybór pomiędzy bzykaniem Penelope Cruz a Scarlet Johansson. Ale chyba odbiegłem od tematu, hehe… No tak, The Skeletal to świetny death metal i jeśli miałbym go przyrównać do innych kapel, w których partycypuje Kam, zdecydowanie bardziej byłoby to Bone Gnawer niż The Grotesque.

Myślę, że dla fanów death metalu to jedno nazwisko, wokół którego kręciła się ta recenzja wystarczy za rekomendację. Mnie „The Plague Rituals” po prostu bardzo się podoba i na tym zakończę.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Ripe with Death
2. The Plague Rituals
3. The Skeletal
4. The Dead Shed
5. Ancient Sacred Evil
6. The Eviling
7. Deadwind
8. We Crave Your Marrow
9. Vengeance Sewn
Autor

12460 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *