The Ruins of Beverast „Blood Vaults – The Blazing Gospel of Heinrich Kramer”

The Ruins of Beverast Blood Vaults - The Blazing Gospel of Heinrich KramerWydawca: Van Records

Najnowsze wydawnictwo The Ruins of Beverast zatytułowane „Blood Vaults – The Blazing Gospel of Heinrich Kramer” objawiło mi się bardzo przypadkowo, jednak chwyciło mnie za uszy i przyciągnęło jak magnes do głośników już od pierwszych sekund.

The Ruins of Beverast to jednoosobowy projekt pewnego Niemca, który za pomocą mikstury z Black Metalu i Funeral Doom postanowił sieć pożogę i zniszczenie na całej ziemi. Ja jestem kupiony tą płytą od pierwszych dźwięków. Po pierwsze: klimat. Zajebiste budowanie napięcia, stopniowanie emocji i pierdolnięcie. Świetnie też w tą muzykę wplątane są chóry i organowe motywy. Na przemian: ogień i woda. A wszystko to w idealniej równowadze. Nie ma tu sztuczności ani zbędnej napinki. Cała muzyka płynie naturalnie, od początku do końca, bez wybierania lepszych bądź gorszych numerów. Tu wszystko ma swoje miejsce. Zwolnienie, generowanie spokojniejszego klimatu, powolne rozwijanie się utworu, cios! Płyta pełna niespodzianek i zwrotów akcji. „Blood Vaults – The Blazing Gospel of Heinrich Kramer” to materiał w 100% godny polecenia. Ja jestem nim urzeczony i nawet fakt, że trwa on grubo ponad godzinę nie sprawia mi żadnego kłopotu. Wyłączam światło, siadam wygodnie w fotelu i rozpoczynam podróż. Zawsze inną, zawsze bardziej intrygującą…

Nie mam siły oderwać się od najnowszego wydawnictwa The Ruins of Beverast. Dzieło naprawdę wybitne. Dałbym 10/10, ale to chyba zarezerwuje sobie dla nowego Cult of Fire. Ale to na razie ciecho-sza hehe. Nie będę spoilerował.

Ocena 9,5/10

Tracklist:

1. Apologia
2. Daemon
3. Malefica
4. Ornaments on Malice
5. Spires, the Wailing City
6. A Failed Exorcism
7. Trial
8. Ordeal
9. Monument
Autor

848 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *