The Prophecy 23 „…To The Pit”

Wydawca: Massacre Records

Takie czasy nastały, że teraz każda wytwórnia chce mieć w swojej ofercie jakąś kapelę thrash metalową. Wiadomo – moda. Tym zapewne sposobem Massacre Records wypuściła nowy album The Prophecy 23.

Młoda to kapela, po zdjęciach widać, iż to jeszcze gołowąsy. Przeto i muzyka również nie jest zbytnio odkrywcza, nawet jak na thrash metal. Pierwszy numer na „… To The Pit” zatytułowany jest „B.T.M.”, co jest skrótem od Brutal Thrash Maniacs. I w zasadzie całkiem nieźle opisuje to muzykę Fryców. Ta brutalność to głównie wpieprzenie sporej ilości growli do muzyki opierającej się w dużej mierze na dokonaniach Anthrax czy DRI. Szczerze mówiąc, nie lubię czegoś takiego, a biorąc pod uwagę dzisiejszego kaca posunę się nawet do stwierdzenia, że mnie to wkurwia. The Prophecy 23 umie napisać całkiem niezłe numery, z dobrym drive’m, ale na liczącym trzynaście kawałków albumie sporo też dość średnich. No właśnie – słucham sobie „… To The Pit” i tak niby mi się ta głowa kiwa, ale niestety raz robi to w rytm muzyki, a raz z powodu senności. Zauważam też przewagę tych nudnych kawałków nad tymi dobrymi, emanującymi energią. Do tego mam wrażenie, że użycie growli miast klasycznych thrashowych wokali spowodowane jest niczym innym, jak tylko brakiem umiejętności śpiewaka. Dodatkowy minus. Gdybym był zaślepionym oldskulowcem minusem poczęstowałbym też za fotki, przedstawiające The Prophecy 23 jak jakiś metalkłorowych wieśniaczków. Ale to już sprawa trzeciorzędna. Gdyby z „… To The Pit” wykroił pięć – sześć numerów i zrobił z nich epkę, pewnie wypadłoby to o wiele lepiej. A tak jest średnio i nic ponadto.

Zespoły pokroju The Prophecy 23 są właśnie tymi kroplami goryczy przepełniającymi kielich. Mogą spowodować, że powrót do korzeni thrash metalu przemieni się w zwykły pieprzony trend, na który łapią się zarówno Ci, którzy naprawdę umieją przypierdolić, jak i Ci, którym wychodzi to średnio.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. B.T.M. (Brutal Thrash Maniacs)
2. From The Basement To The Pit
3. A Backpack Full Of Flashsnacks
4. Immortal Attitude
5. Mind Your Own Shit
6. Damned Souls
7. 23 Thrash B.C.
8. Modification
9. Human Decay
10. Struggle To Survive
11. Avoid Dull People
12. Surf Nazis Must Die
13. Honor.Torture.War.
Autor

12135 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *