The Moth Gatherer „The Earth is the Sky”

tmgWydawca: Agonia Records

The Moth Gatherer to najnowszy (albo jakoś tak) nabytek stajni Agonia Records. To, co się tam wydaje zawsze warto sprawdzić niemniej jednak, z jakością bywa różnie. Ciekawość mnie jednak pchnęła do wgłębienia się w „The Earth Is The Sky”.

Nie będę ukrywał, że bardzo zainteresował mnie promujący płytę numer. Pomyślałem siebie: „O! Takie bardziej rockowe Godflesh”. Potem pojawiło się promo i tak sobie je wałkowałem z tydzień albo i lepiej po kilka razy dziennie. Okazało się, że delikatnie się myliłem w ocenie, bo z tym Godflesh to niby racja, ale w miarę rozwoju płyty gitarowe dźwięki zostają wypierane przez czystą elektronikę. Dodam: fajną elektronikę, ale mimo wszystko nie tego spodziewałem się po bardzo ciekawym i „z pierdolnięciem” początku płyty. Już trzeci i czwarty numer to spora przewaga, jak nie dominacja syntetycznych nut. Ciekawostką jest natomiast numer „The Black Antlers”, który czerpie pełnymi garściami z black metalowej stylistyki i to właśnie ten numer najdłużej bronił się na płycie. Przed czym się bronił? To za moment. Mamy jeszcze ostatni, najdłuższy kawałek, czyli „In Awe Before the Rapture” z dużą ilością transu, co mnie osobiście łechce i smyra przyjemnie. Niby wszystko bardzo dobrze, ale jest jeden problem z tą płytą: zaczyna się ona dość szybko nudzić. Tak jak pisałem wcześniej: jakiś tydzień z kawałkiem wałkowałem „The Earth Is The Sky” i po tym czasie już nie miałem wielkiej ochoty wracać do tej płyty. Nie, dlatego że jest ona słaba tylko zwyczajnie, dlatego że zacząłem przy niej za często ziewać.

Sadze, że w przyszłości będę wracał do tego wydawnictwa The Moth Gatherer, ale raczej w sytuacjach tła do jakiejś lektury albo gdy wpadną do mnie na piwko znajomi, którzy z metalem na co dzień nie mają styczności. Fajna płyta, ale mam wrażenie, że bez historii. Czas pokaże…

Ocena: 7,5/10

 

 

Autor

862 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *