The Lurking Fear „Out of the Voiceless Grave”

Wydawca: Century Media Records

Co się stanie, jeśli do jednej maszynki do mięsa wrzucicie członków At the Gates, Edge of Sanity, The Crown i Sarcasm? Ano wyjdzie z tego jeden z lepszych albumów ze szwedzkim death metalem jaki ukazał się w tym roku.

The Lurking Fear tworzą bowiem: Andreas Axellson, Adrian Erlandsson, Fredrik Wallenberg, Jonas Stahlmar oraz Tomas Lindberg. Debiutanbcki album tego kwintetu zatytułowany „Out of the Voiceless Grave” przynosi dwanaście utworów przesiąkniętych duchem death metalu ze Szwecji z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych, z charakterystycznym brzmieniem znanym z płyt At The Gates czy innych z wymienionych zespołów. Szorstkie, agresywne, surowe, kopiące prosto w bebechy, ale nie stroniącym od umieszczonych tu czy tam melodii. The Lurking Fear to pieprzony hołd, najprawdopodobniej dla samych siebie, wszak ci goście – że polecę teraz mową pompatyczną – tworzyli historię. I jako tacy potrafią ją doskonale odtworzyć na „Out of the Voiceless Grave”. Zwłaszcza jeśli łykacie pierwsze dwa krążki At The Gates, jeśli wczesne The Crown to dla Was codzienna porcja łakoci i witamin, w ogóle jeśli nie jeździcie inną marką niż volvo i marzy się Wam szwedzkie państwo opiekuńcze. Debiut Szwedów w mojej opinii jest jedną z lepszych płyt wydanych w tym roku przez Century Media Records, szczególnie po niewypale jakim był nowy krążek Broken Hope. Tutaj wytwórnia zrehabilitowała się wielce, bo podejrzewam, że The Lurking Fear wpasowało się w gusta większości słuchaczy nastawionych na death metalowy wpierdol.

Krążek ukazał się dosłownie kilka dni temu, więc mimo że trąci rozkopanym szwedzkim grobem to jest całkiem świeżusi. Zdecydowanie Wam go polecam, sam wahałem się czy ocena nie będzie za wysoka, ale ostatecznie – przecież najważniejsza jest przyjemność ze słuchania, a ta jest niezaprzeczalna.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Out of the Voiceless Grave  
2. Vortex Spawn  
3. The Starving Gods of Old  
4. The Infernal Dread  
5. With Death Engraved in Their Bones  
6. Upon Black Winds  
7. Teeth of the Dark Plains  
8. The Cold Jaws of Death  
9. Tongued with Foul Flames  
10. Winged Death  
11. Tentacles of Blackened Horror  
12. Beneath Menacing Sands
Autor

12161 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *