The Loom of Time “NihilReich”

Wydawca: ATMF

W tym momencie ostatnie na co miałbym ochotę to lody ziemniaczane z miętą, polane dipem marchewkowym, obtoczone w kurkumie, rozdrobnionych lentilkach z dodatkiem waty cukrowej i rybie w sosie czekoladowym. A właśnie dostał mi się muzyczny ekwiwalent tego dania.

Zespół pochodzi z Australii i normalnie byłby to dla mnie spory plus. Niestety, wielokrotny odsłuch „Nihilreich” nie pozostawia co do tego wątpliwości – pomimo dobrej proweniencji osobiście jestem rozczarowany tym co słyszę na ninejszym krążku. Podobnie bowiem jak we wstępie wymyślona przeze mnie potrawa wygląda na ciężkostrawną, a co poniektórych przywoływać może o mdłości, tak i muzyka The Loom Of Time niestety ale pozostawia mi niesmak. Panowie zmiksowali wszystko co się da – black metal spod znaku Dark Funeral czy Behemoth, power metal a’la jakieś Hammerfall, „death” metal brzmiący jak Arch Enemy, thrash metal zalatujący nowym Kreator, a do tego jeszcze sporo tak zwanego ekstremalnego metalu. Przyznam, że zawiodłem się szczególnie z tego powodu, że swoim ATMF firmuje ten album swoim logo, a jest to przecież wytwórnia, którą szanuję i która umiliła mi wiele godzin wydanymi przez siebie płytami – tym bardziej dziwię się temu, co takiego usłyszeli oni w The Loom Of Time? Ta muzyka to jeden wielki bałagan, bo nie przeczę – dużo wpływów to nic złego, o ile ktoś potrafi z głową je posegregować. Niestety, moim zdaniem na „Nihilreich” się to nie udało, już pomijam fakt, że moim zdaniem zespoły, które dostarczają im inspiracji leżą poza moimi zainteresowaniami. Absolutnie nie rozumiem, jaka idea stoi za tym zespołem – no chyba że bardzo bardzo chcą pokazać światu jacy oni są wszchstronni, osłuchani i elokwentni. Może i są, jednak pokazać tego to już za bardzo nie potrafią.

Ja nie znajduję tutaj dla siebie niczego interesującego, cały ten album mnie męczy i podoba mi się na nim jedynie okładka. Teraz The Loom of Time wyłączam i przerzucam się na inne dźwięki.

Ocena: 3/10

Tracklist:

1. The Ashes of Your Fall
2. The Pinnacle of Hypocrisy
3. The Cries of the Weak
4. The Greed of Lesser Men
5. The Peons of the Cosmos
6. The Fight for the Subhuman
Autor

12483 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *