Thaw / Outre „Thaw / Outre”

Thaw  Outre Thaw OutreWydawca: Third Eye Temple

Third Eye Temple charakteryzują się tym, że wszystko, co wyszło pod ich szyldem jest co najmniej dobre. Tym razem weźmiemy pod lupę split dwóch już znanych ekip, czyli Thaw z Sosnowca i Outre z Krakowa, które połączyły swoje siły i wydały wspólną kasetę dość srogo limitowaną.

Strona A zajęta jest przez Thaw wiec od nich zaczniemy. Cztery numery zwarte na tej stronie to oczywiście kontynuacja klimatu znanego z bardzo dobrego debiutu, choć tu się musze trochę przyczepić. Materiał jest chaotyczny (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i kasetowe brzmienie trochę mu ujmuje klarowności. Na CD ich muzyka brzmi lepiej, gdyż po prostu jest bardziej czytelna, natomiast ten analogowy nośnik nie do końca oddaje złożoność generowanych przez nich dźwięków. Mam nadziej, że nie wyjdę tu na hejtera kaset, hehe. Po prostu tak to słyszę. Niemniej jednak cześć Thaw bardzo ciekawa, hipnotyczna i wciągająca. Można się zawiesić gdzieś w przestrzeni na tej muzyce. Teraz czas na Outre. Ten split to był mój pierwszy kontakt z ich muzyką i powiem szczerze, że nie od razu mi się to granie spodobało. Wielokrotnie wałkowałem tą cześć splitu aż coś się we mnie złamało. Jednak ta ich dziwaczna „płynąca” muzyka w końcu przegryzła się przez moje bębenki i dotarła wprost do mózgu. Outre to niewątpliwie kolejny bardzo dobry zespół na polskiej scenie post BM co mnie osobiście bardzo cieszy. Dobrze jest zanurzyć się w tych dźwiękach, są one bardziej poukładane niż w przypadku Thaw, przez co brzmienie kasetowe nie gra tu praktycznie żadnej roli oprócz dodania nieco szorstkiego charakteru tym nutom.

Jako całość split prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Jeśli to miałby być pojedynek bokserski to na punkty minimalnie wygrywa Outre. Czekam też na debiutancki materiał ekipy z Krakowa, bo na pewno będzie to płyta warta uwagi.
Ocena: Thaw: 7,5/10; Outre: 8/10

Tracklist:

1. Thaw – Wasteland  
2. Thaw – Greed  
3. Thaw – Awake  
4. Thaw – D.A.K.  
5. Outre – Kether  
6. Outre – Garden of Earthly Delights I: The Joining of Adam and Eve  
7. Outre – Garden of Earthly Delights II: The Garden  
8. Outre – Garden of Earthly Delights III: The Hellfire Pit  
9. Outre – Water II: The Devouring Ocean
Autor

862 tekstów dla Chaos Vault

1 komentarz

  • Obczajcie zespol basisty outre:beyond the mist to wszystko wam sie wyjasni…
    Wokalista jak najbardziej lubi bm ale 5 lat temu bawil sie przy dzwiekach zgola innej muzy.Tunele w uszach I modne okularki , pieniazki rodzicow oraz wkupowanie sie w towarzystwo to jego styl.
    Do tego katolik w zespole robi z nich naprawde ekstremalna horde. Blizej Nothern Plauge niebyl chyba nikt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *