Subduer „Death Monolith”

Wydawca: Dunkelheit Produktionen

Dunkelheit ostatnio nie szczypie się z zespołami i wydaje coraz to bardziej popierdolone dźwiękowo załogi. I w to mi graj, bo niemiecki Subduer jest jedną z nich i niesie ze sobą dźwiękowy terror aż miło.

Żeby nie było: jeśli nie lubisz hałasu, a tym bardziej metalu w jego najbardziej ekstremalnej formie – daruj Sobie odsłuch “Death Monolith”. On nie jest zdecydowanie dla Ciebie. Nie znajdziesz bowiem tutaj nic, co byłoby w stanie Cię przekonać do tego, że ekstrema nie kończy się na ultraszybkich blastach czy industrialnych, speedcore’owych bitach. Ale jeśli Uważasz, że jednak Potrafisz przekraczać granice to Wiedz, że ekstrema kończy się dalej i jest głęboko zakorzeniona w noise i power electronics a ponad to zasypana jest war death metalem. W muzycznym gwałcie dźwiękowym, po którym dla Ciebie nic już nie będzie takie samo. Pewnie stwierdzisz, że “Death Monolith” to gówno, ale Subduer ma na to wyjebane. I idzie do przodu niczym szybko wkręcające się w Twój mózg wiertło z trybem młota (“Execution Ritual”). Wierci i wierci, zaś Ty srasz po nogach w agonalnym bólu i Błagasz, by przestali. Ale coś Cię od tego powstrzymuje, mimo iż Twoje życie już powoli gaśnie. I na tym polega przekaz Subduer. Nienawidzisz go, ale Pragniesz jeszcze bardziej. Pamiętacie Kapala ? Zapomnijcie o niej. Znacie Nyogthaeblisz czy Intolitarian ? Wiedzcie, że coś się dzieje, bo Subduer kroczy ścieżkami wydaptanymi przez owe załgoi i robi to jak na wymienionych przystało.

Cierpienie, ból, agonia… dźwiękowy terror. Te słowa idealnie oddają to, jaki jest Subduer na debiucie. Muzyka nie dla każdego, ale dla wszystkich, którzy lubią zadawać sobie soniczny ból i czerpią z tego przyjemność.

Ocena: 8/10

Tracklista:
01. Death Monolith
02. Zulifiqar
03. Execution Ritual
04. Domination Transmission

Autor

380 tekstów dla Chaos Vault

M. Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan zarówno śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii... W 33,4% joürnalist a 66,6% drünk bästard...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *