Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

P-W

Stworz / Rivers Like Veins “Spojrzę w pola i w przestworza”

Spojrzę w pola i w przestworza Stworz / Rivers like Veins

Wydawca: Werewolf Promotion

Zacznę od słowa: przepraszam, ponieważ recka przeleżała u mnie na kompie długie miesiące i kompletnie o niej zapomniałem. Chciałem już chwalić pełniaki od obu tych hord a zapomniałem o splicie!

Split Stworz / Rivers Like Veins – “Spojrzę w pola i w przestworza” to prawdziwe klimatyczne granie na poziomie. Pierwszej kapeli raczej nie trzeba przedstawiać. Przez wielu uznawani są za crème de la crème Polskiej sceny pagan metalowej. Utwory zawarte na splicie jednak są z deka odmienne od tego, co na co dzień serwuje nam Stworz. Instrumenty folkowe zostały odsunięte na bok na rzecz łupania bardziej czysto black metalowo. Jednak sfera tekstowa pozostała nietknięta, również specyficzna doza melancholii oraz sielankowości pozostała na tych nagraniach, a to za sprawą genialnie nagranych gitar, oraz użytych odgłosów otoczenia.

Rivers Like Veins postawiło za to na surowsze black metalowe granie, ale! Nie jest to zwykła łupanina, tutaj też znajdziemy parę niespodzianek. Utwory przeplatane są delikatnymi kobiecymi wokalami, pokuszono się również o dodanie partii klawiszowych, które robią tutaj również gigantyczną robotę, jeśli chodzi o wywołanie melancholijnego klimatu. Finalny utwór zaś jest instrumentalną balladą, która potrafi odprężyć. Odpalicie sobie jak chcecie zjechać z ciśnienia hehe.

Jednak to nie koniec! Split zamyka ukryty utwór nagrany wspólnie przez muzyków Stworza i Rivers Like Veins. Jest to ponad 20-minutowy instrumental utrzymany w spokojnych tonacjach przeplatany samplami idealny do odpalenia sobie w tle, gdy coś robimy. Jednak niektórych może przestraszyć jego długość a wraz z nią wkradająca się monotonia.

“Spojrzę w pola i przestworza” jest naprawdę ciekawym splitem obdarzonym tonom wciągającego klimatu. Jeśli pagan oraz black w Waszym sercu gra, to jest to pozycja do nadrobienia.

Ocena: 7+/10
Tracklista:

01. Stworz – Ziemie w złotych brzaskach,
02. Stworz – Jak przebiśniegi
03. Stworz – Zrodzeni z rosy
04. Stworz – Nieutkane wyraje
05. Stworz – Płyń, krwi! (Forest cover),
06. Stworz – Spojrzę w pola, 03:40,
07. Rivers like Veins – Pośród łąk jedynie wspomnienie
08. Rivers like Veins – Kolce wbite w nieba ciemnicę
09. Rivers like Veins – Melodia ros porannych
10. Rivers like Veins – Z pustek górskich chmury
11. Rivers like Veins – Spojrzę w przestworza

Wojtuś
Autor

244 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chaosbook

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

F-J

Wydawca: Agonia Records Nazwa Inquisition w pewnym momencie budziła sporo kontrowersji… Sprawa jakby przycichła… Nie wiem, na czym stoi, więc się nie będę tym...

P-W

Wydawca: Inferna Profundus Records Czy mi się wydaje, czy obrodziło ostatnio wydawnictwami z gatunku lo-fi black metal? A może to tylko ja częściej je...

P-W

Wydawca: Selfmadegod Records Nawet nie wiem, kiedy minęło te sześć lat od premiery ostatniego pełnowymiarowego materiału krakowskiego Terrordome. A minęły wręcz kurwa jak jeden...

Wywiady

O Szarym Wilku zrobiło się swego czasu dość głośno. Nie dziwota to kawał porządnej muzy. Reaper zgodził się na ten króciutki wywiad i opowiedział,...

Copyright © 2004 - 2020 Chaos Vault