Struggle with God „Lid Curtain”

Struggle with God  Lid CurtainJakoś tak się dziwnie składa, że stoner czy też sludge to nie jest polska domena, jeśli chodzi o scenę podziemną. A Struggle With God właśnie taką odmianą ciężkiego grania się zajmuje.

Lid Curtain” to ich drugi materiał, wydany w formie EPki, trwającej ciut więcej niż pół godziny. Czy są to stracone minuty? Raczej nie, chyba, że kompletnie nie trawicie takiego grania. Jeśli jednak lubicie trochę przymulone dźwięki wprost ze sludge’owego bagna, to Struggle With God wydaje mi się dla Was ciekawą propozycją. Ciężkie i tłuste riffy suną nieśpiesznie, ale i dość niespokojnie, chwilami zastępowane są szybszymi, rytmicznymi fragmentami o bardziej stonerowym nacechowaniu. Ale wiecie, że ta muzyka ma to do siebie, że nagle potrafi wyhamować i zacząć bruździć w ziemi. Tutaj jest tak samo. Chwilami ta muza buja, a chwilami łapie za wszarz, wkłada gębę w błoto i tak trzyma. Ale przyznam, że czasami po prostu nie czuję nic, po prostu sobie leci i nie jest mi ani źle, ani dobrze. Najlepiej wchodzi mi chyba zamykający całość instrumentalny numer tytułowy – najcięższy, najwolniejszy, taki jak lubię.

Generalnie, nie jest źle, ale żeby było zajebiście, to też nie jest. Jest przyzwoicie, choć to muzyka tylko i wyłącznie dla zdeklarowanych fanów stonera czy sludge’a.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Struggle With God Part II   
2. Ennocturned
3. Gates of Lust and Hatred
4. Celestial Bodies
5. Lid Curtain
Autor

12128 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *