Straight Hate “Every Scum Is a Straight Arrow”

Straight Hate  Every Scum Is a Straight ArrowWydawca: Deformeathing Records

Nowa grindowa kapela wyrosła nam na ziemi między Odrą a Bugiem. A konkretnie to bardzo blisko Bugu, bo w Chełmie. Nic dziwnego, że wyrosła, bo sporo u nas nawozu. Więc sprawdźmy.

Mowa o Straight Hate i ich krążku „Every Scum is a Straight Arrow” – dwudziestopięciominutowej napierdalance napędzanej przez ludzi związanych swego czasu na przykład z Parricide czy Ape to God (a w przypadku Wizuna, który nakurwia tu w garczki to lista źródeł dochodu jest dłuższa niż lista przywilejów kościoła katolickiego w Polsce). No i jak się mi tego słucha? A wybornie powiem Wam, naprawdę wybornie – kapela mieli aż kości pękają, ścięgna się zrywają, a chrzęści chrzęszczą. Chwilami mamy tu klasyczne grindowe umpa umpa, takie bardziej skoczne, rytmiczne nakurwianie, a czasem mamy jazdę do przodu na złamanie karku. W paru momentach łapią chłopaki oddech (albo jakieś wyjątkowo trudne mięsko do zmielenia wpada w maszynkę), więc Straight Hate zwalnia tempo. Co do wokalu – jest ok, nie ma cały czas świniaków, choć i te zdarzają się czasem – przede wszystkim mamy tu wkurwiony wrzask. Numery nie są długie, jak to w grindcorze zazwyczaj – zamykają się między minutą a dwoma minutami. I bardzo dobrze, bo moim zdaniem to najlepszy timing dla numeru w tym stylu. Potęguje to jeszcze bardziej agresję i wkurwienie w przesłaniu. A że całość trwa jak napisałem na początku niewiele ponad dwadzieścia pięć minut to chyba sami domyślacie się, jak intensywnie musi tu być.

Dużo przeklinałem i często mówiłem brzydko w tej recenzji, ale uważam, że przymiotnik „wkurwiony” doskonale oddaje charakter tego albumu. Więc zanim polecicie naskarżyć na mnie do pani, zapamiętajcie, że Straight Hate warto kupić.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. High Priest’s Hand Gesture  
2. Don’t Be So Cheap  
3. Beautiful Slut  
4. Self-Deception  
5. Lovely Family  
6. Fuck It This Is Grindcore  
7. Looking for a Victim  
8. The Defenders of Morality  
9. Disagreement  
10. Corporation  
11. Ludzki Szlam  
12. Extinction  
13. Impatient Diarrhea  
14. Old Friends  
15. The King of Everything  
16. Sofa Agent  
17. Tear the Flesh  
 

 

Autor

12262 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *